Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kukatároló feltörésének...

Kukatároló feltörésének megelőzésére javaslatok?

Figyelt kérdés

A helyi önkormányzat néhány éve megtervezett egy f@sza, kulccsal nyitható kukatárolót, majd az üzemeltetés/hibák költségeit és a környékének rendben tartását az érintett társasházra bízta. A probléma, hogy ezek a kukatárolók szart sem érnek: kulccsal a jobboldali ajtó nyílik, a baloldali ajtó retesszel záródik a földbe. Ha a reteszt kívülről felhúzzák (ami könnyen hozzáférhető), kinyílik mindkét ajtó.

Erről van szó konkrétan: [link]

Mindannyian ismerjük azt az állatfajt, akik folyamatosan tönkre tesznek mindent is, ezt is kinyitogatják, feltörik, szétdobálják a szemetet, amit a lakók dolga lenne összeszedni, és a javítást kifizetni.

Szerintem egy ilyentől nem csak nekem nyílik bicska a zsebemben. Segítenétek valamilyen alternatív megoldást találni a problémára?

Gondoltam már arra, hogy kinyomtatok egy "Kamerával megfigyelt terület" szöveget, de minden bizonnyal nem érdekelné az érintetteket, még ha el is tudják olvasni.

Az alsó retesz beragasztása szintén nem megoldás, mert a hulladék-elszállítóknak ki kell nyitni, hogy kiférjen a kuka a tárolóból.



jan. 4. 14:08
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

#9: nem tudom pontosan, hogyan nyitják ki, de szerintem a két ajtó közti résnél tolják fel a vasat. Esetleg arra gondoltam, hogy a jobboldali (kulcsos) ajtóra kéne rárögzíteni egy olyan lemezt, mint ami a kulcslyuknál van, ami elfedi a rést az ajtók közt. Az a 2 zöld lap is utólag lett rászerelve ezekre a szarokra, de nem gátolták meg vele a kinyitást.

#10: köszönöm, hogy válaszoltál helyettem :D Még annyit hozzátennék, hogy a "kinyitod reggel, délután meg bezárod" nem tudom, mitől lenne érdemi megoldás. Egyrészt senkitől nem várnám el, hogy ezt ingyen megtegye (főleg, hogy mindenki fizet a szemétszállításért, és 3 társasház kb 40 lakójához tartozik), másrészt előtte/közben ugyanúgy tudnak kukázni. Nem a lakók dolgának megnehezítése lenne a cél, hanem a kukások ellehetetlenítése vagy elriasztása.

Szóval számomra a "Kamerával megfigyelt terület" továbbra is érdemibb megoldás (mindenki szempontjából), mint a fabrikálások.

jan. 5. 10:20
 12/26 anonim ***** válasza:
50%
Nem is értem miért kell zárni a kukákat. Máshol sincs és nincs gond.
jan. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

7: Minden társasházban van valaki, aki takarít. A takarító munkakörében szokott benne lenni, hogy kiviszi, visszaviszi és kimossa a kukákat.

Ez lehet egy külön ember, aki csak a kukákat viszi ki, hozza be, nem muszáj a takarító legyen.

jan. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
12: Én se, de nem válaszolja meg, hogyan jutnak be a házba.
jan. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

14 gondolnom az utca felé nyílik az a kapu.

Lent a riglit feltolják, oda kell valami, vagy a felső feléhez valami retesz, ami a fő szárny után érhető csak el.

3 ház 40 lakója nem tud kitalálni valamit?

Kép alapján felülről többet érne az a rigli, ott egy zártszelvény.

jan. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

15: "14 gondolnom az utca felé nyílik az a kapu."

Jé, hát ilyen verziót még nem is láttam.

És akkor úgy viszik ki a szemetet a lakók, hogy ki kell menni előbb az utcára és onnan be egy szeméttárolóba?

Akkor át kellene tenni onnan a kukákat a bejárati kapu mögé. Rengeteg helyen a kapualjban van.

jan. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Ugye hogy túl van ez már bonyolítva.
jan. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

15: Én is megnéztem most a képet, az eddig elkerülte a figyelmemet, hogy az is van. Tényleg ilyet még nem láttam.:)

Ezeknek a kukatárolóknak egy udvarban kell lenniük, és oda nem szabadna bejutni a kapun senkinek.

Vagy ahogy más társasházakban van, a társasházban kell elhelyezni őket.

jan. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

"Nem is értem miért kell zárni a kukákat. Máshol sincs és nincs gond."

Nálunk is zárjuk, meg van ahol maga a kuka teteje van lelakatolva. Sok a kukabúvár és kidobálja a szemetet, megkeresi ami kell neki és a retket meg otthagyja. Pedig mi még igyekszünk is, mert a maradék kaját zacskóban kiakasztjuk a kuka mellé, így nem kellene szerencsétleneknek összetúrni mindent.


"nem válaszolja meg, hogyan jutnak be a házba"

Az fel sem merült hogy nem a házban vannak a kukák?

Jajj ti kis sznobok ott a raúzsadombon nem ismerhetitek a való világot és az átlagemberek problémáit.



"Lent a riglit feltolják, oda kell valami"

Ezt magyarázom, de nem érti.


"két ajtó közti résnél tolják fel a vasat"

Nem! Alul! Ott a vas, csak meg kell fogni és felemelni!

"ami elfedi a rést az ajtók közt"

Igen, egy takarólemet illett volna. De gondolom unijús forrásból készültek a tárolók jó drágán, így ilyenek lettek.

"Az a 2 zöld lap is utólag lett rászerelve ezekre a szarokra, de nem gátolták meg vele a kinyitást."

Mert rossz helyen vannak. Lejjebb kell engedni és takarással kell megoldani. Vagy felül kell egy reteszt, riglit betenni!

[link]

jan. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
25%

"Ezeknek a kukatárolóknak egy udvarban kell lenniük"

Elég sij ikyab ház van ahol nincs udvar. Nincs.

jan. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!