Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kukatároló feltörésének...

Kukatároló feltörésének megelőzésére javaslatok?

Figyelt kérdés

A helyi önkormányzat néhány éve megtervezett egy f@sza, kulccsal nyitható kukatárolót, majd az üzemeltetés/hibák költségeit és a környékének rendben tartását az érintett társasházra bízta. A probléma, hogy ezek a kukatárolók szart sem érnek: kulccsal a jobboldali ajtó nyílik, a baloldali ajtó retesszel záródik a földbe. Ha a reteszt kívülről felhúzzák (ami könnyen hozzáférhető), kinyílik mindkét ajtó.

Erről van szó konkrétan: [link]

Mindannyian ismerjük azt az állatfajt, akik folyamatosan tönkre tesznek mindent is, ezt is kinyitogatják, feltörik, szétdobálják a szemetet, amit a lakók dolga lenne összeszedni, és a javítást kifizetni.

Szerintem egy ilyentől nem csak nekem nyílik bicska a zsebemben. Segítenétek valamilyen alternatív megoldást találni a problémára?

Gondoltam már arra, hogy kinyomtatok egy "Kamerával megfigyelt terület" szöveget, de minden bizonnyal nem érdekelné az érintetteket, még ha el is tudják olvasni.

Az alsó retesz beragasztása szintén nem megoldás, mert a hulladék-elszállítóknak ki kell nyitni, hogy kiférjen a kuka a tárolóból.



jan. 4. 14:08
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

#12: azért találták ki ezeket a kukatárolókat, mert évek óta problémát jelentettek a kukások viselkedése, közromboló látványa, és az általuk okozott szeméthalmok, amiket kidobáltak a kukák mellé.

#13: nálunk is van takarító, de nincs kulcsa a kukatárolóhoz, ezeket a kukákat nem szokták mosni. Örülünk, ha a lépcsőházat értelmesen takarítja. És ahogy írtam korábban, ingyen meg senkitől nem várnám el, hogy ezt csinálja, ráadásul a köztes időben (amíg nem jön a kukás, és miután elment), ugyanúgy adva van a lehetőség kukázni. Ez nem könnyít meg semmit.

#15: 3 ház 40 lakója szarik az egészre, mert a magyarok csak panaszkodni tudnak, kijárni valaminek a módját, és cselekedni már nehéz lenne. Legutóbb a közgyűlésen az volt a legnagyobb baja az egyik vénasszonynak, hogy miért nem kék színű a lépcsőház padlózata egy kb 4m2-es területen, ahol senki sem jár, mindezt úgy, hogy vannak ettől fajsúlyosabb problémák is a lépcsőházban.

#14-#16-#18: ez a kukatároló a panel háztömb parkolójában van. Nincs udvar, nincs semmilyen zárt tér. Nem a Wekerletelepet fotóztam, hanem egy random, szocializmusban épült borsodi panelház tárolóját :D

#19: értem, amit mondtál, hogy oda kell valami, de ahhoz, hogy egyáltalán ne tudja kinyitni a reteszt sehonnan, nem csak az alját kell eltorlaszolni, hanem a rést is. A zöldet kéne meghosszabbítani a földig, és a jobb oldali kulcsos ajtóra rátenni egy kb 10cm-es vasat, amilyen a kulcslyuk mellett is van, hogy rázárjon a résre.

A fő problémát, hogy ezek alkalmatlanok, úgy sem oldja meg semmi, mert a lyukon keresztül is kitúrják a szart.

jan. 8. 12:35
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tudod a megoldást. Be kell burkolni az ajtókat teljesen. Földig. Takarólemezekkel.

Vagy még azt lehetne hogy egybe hegeszteni a két ajtót és a zárat ártakni oldalra. Tehát a két ajtóból egyet csinálok aminek egy zára van ami kulcsos.

jan. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

#22: hmmm.. talán ez tűnik a legjobb megoldásnak, kár, hogy én ezt nem tudom megvalósítani :D De mindenképp javasolni fogom a társasházkezelőnek.

Az a baj ezzel általánosságban, hogy olyan helyen nem oldható meg, ahol ezek a tárolók egymással szembe vannak állítva, és épp csak annyi hely van, hogy a kettő közt ki tudják tolni a kukát.

A város vezetőségének az volt a legjobb javaslata, hogy szóljak a társasházkezelőnek, hogy oldja meg, mert az ő dolga, ha kukázót látok, meg hívjam ki a közterületeseket xD Csak épp a legutóbbi gyűlésen erre annyit mondott a társasházkezelő, hogy szedjük össze a szemetet, amit szétdobálnak...

jan. 8. 13:16
 24/26 anonim ***** válasza:

Írd ki, hogy aki kukázik, legyen szíves nem szétdobálni.

Tegyél fel kamu kamerát.

Szólj a polgárőrnek, hogy járja a környéket.

Tegyetek egy nagy kaput, ne két kicsit.

Szólj a kukázónak, hogy nyakonbaszod.

Zárjátok a kukát is, lehet csináltatni egység zárat is.

Az alsó riglit tegyétek felülre.

jan. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
#24: a kiírás nem ér semmit... ezek nem kulturált kukázók, ha megpróbálják elolvasni, se hiszem, hogy felfogják. Fenyegetni lehetne, hogy minden rongálás fel lesz jelentve, de ezeket az sem érdekli, sőt, ha kamu kamerát teszek fel, és kiderül, hogy én voltam, még meg is büntetnek adatvédelmi okok miatt. Ha véletlenül a közteres elkapná, ejnye-bejnye, és kész, ezért nem is foglalkoznak ezzel. Megbüntetni sincs értelme, mert úgy sem fogja befizetni.
jan. 9. 10:28
 26/26 anonim ***** válasza:
Akkor hagyjuk.
jan. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!