Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Àllandóan bepenészednek...

Àllandóan bepenészednek a falak, van valami megoldas ez ellen? Megelőzés és a meglévø eltüntetése is érdekelne.

Figyelt kérdés

2013. febr. 2. 00:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megelőzés : hőmérséklet 18 fok felett, páratartalom 70 % alatt.
2013. febr. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek lényegében igaza van.

Ami talán téves, hogy hiába van melegebb, alacsonyabb páratartalom, ha a falak hőmérséklete alacsonyabb mint a harmatpont, akkor a falakon elkerülhetetlenül kicsapódik a pára, akkor pedig penészedés kezdődik. Ennek megállapításához egy táblázat:

[link]

Ha ilyen problémád van, az adott falszakasz szigetelése jelentheti a végleges megoldást.

A már kialakult penészt a SZAVO penész elleni szer szépen képes eltüntetni.

2013. febr. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szavó helyett jó a hypo is

valóban szigetelés lenne a megoldás.

ha műanyag az ablak akkor pára függő szellőztetőt kéne rá tenni.

harmatponti táblázat szerint elkerülhető lenne a penész, de ehhez a párát és hőfokot értékhatár alatt kell tartani.

2013. febr. 2. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Illetve ha a bútor mögött penészedik, akkor már az is segíthet, ha messzebb toljátok a bútort a faltól.
2013. febr. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

én nem szeretem a szavot mert nagyon hamar visszajön a penész.

a hanno jobb. árban ugyanaz de tovább birja.

befujod azt otthagyod és eltünik. bár aflakon irja hogy utána töröld át vizzel asszem de én nem szoktam. igy legalább nem jön le a falfesték sikálástol.

a hipót pont ugyanezen okbol nem használom.olcsobb tény de macerásabb és szintén hamar visszajön a penész és a fal is lejön.

2013. febr. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nekünk nem vált be sem a Szavó, sem a hypo. Sem a szellőztetés, sem a bútorok faltól való elhúzása. Lassan a szoba közepén van minden, és mégis penészes a fal. Ha régi típusú a ház, akkor valószínűleg nincs alulról szigetelve, ez okozza a problémát. Belső szigetelést javasoltak nekünk. Ha érdekel, privátban szívesen megírom, mi a teendő!

2013. febr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó, ugyanez a helyzet nálunk is, mindent bevetettünk a penész ellen, de csak ideig-óráig tudtuk távol tartani.

Engem is érdekelne a belső szigetelés, ha esetleg írnál róla pár sort, megköszönném!!

2013. febr. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Üdv!

Hacsak lehetséges, külső hőszigetelésben kell gondolkodni, a belső nem megoldja, csak elfedi a problémát.

Emellett gyakori szellőztetés, ugyanis a kinti hidegebb levegőben jóval kevesebb a vízpára.

A penészesedés feltételezem a falak alsó részén a külső falak mentén, nyílászárók fölött illetve sarkokban fordul elő, a hőhídak miatt, kívűlről kell szigetelni (min. 8cm).

A probléma megoldása után következhet a tűnetek kezelése.

2013. febr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!