Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen hősugárzót vegyek?

Milyen hősugárzót vegyek?

Figyelt kérdés

A fürdőbe szeretnék egy hősugárzót amit bekapcsolok fürdésnél. A szobába pedig egy termosztátosra gondoltam ami bekapcsol, ha kihűl a szoba, mivel fával fűtünk így előfordul:)

Én ilyenekre gondoltam, bár egyik sem termosztátos...


[link]


[link]


2010. okt. 22. 21:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Na, ugye, megmondtam!... :-DDD


A ventilátoros hősugárzó a legjobb!!! :-D


Azért azt nem javaslom, hogy 2000 Wattosnál nagyobb teljesítményűt vegyetek, mert leveri a villanyórát.

Ez is befűti a szobát, csak kicsit tovább kell járatni.


Az én termosztátosom olyan, hogy beállítom rajta a 22 fokot (szobahőmérséklet legyen ennyi) és akkor addig megy, míg ezt a hőmérsékletet el nem éri...

Akkor kikapcsol és csak akkor kapcsol újra be, ha lehűl a levegő...


Ha panelból költöztetek ki fafűtésű kályhás házba, hát elég nehezen fogjátok megszokni ezt az óriási visszalépést.


Azon is érdemes elgondolkodni, hogy hosszú távon a villanyfűtés iszonyú drága lesz.


Hideg házban jó megoldás még a fűthető (elektromos) takaró, lepedő...

Én 20 évig laktam a vidéki házunkban, míg olajkályhánk volt, én is majd' megfagytam. Akkor vettem fűthető lepedőt, ez remekül bemelegítette az ágyat, jó melegben tudtam aludni, mégsem fogyaszt sokat.

2010. okt. 23. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Jahogy most költöztök ki :)

Akkor már értem, miért nem értettem a kérdésed. Ne parázd túl a dolgot. Én vagyok az, akinek a szülei fával fűtenek, de a párommal panelban lakunk. Nekünk a panelba kell a hősugárzó :S

A fafűtéssel annyi a helyzet, hogy figyelni kell rá, jól meg kell rakni este és csak egy kicsi rést hagyni a levegőnek. Így nem fog gyorsan leégni. Persze attól is függ, mit fűtötök fával, a vaskályha tényleg szívás, de a cserépkályha alapvetően kibírja reggelig, nálunk kazán van, az ha jól csináljuk, elvileg egy fél napig is bírja.


Csak azért írom, hogy tudd, hogy a fával fűtés nem feltétlen jelenti a szoba reggelre való kihűlését, viszont a hősugárzó egy óra alatt kb 500 Ft-ot fogyaszt, ki lehet számolni, ha mindig hagyjátok leégni a fát és 2-3 órát megy a hősugárzó, akkor csak az 40 ezret dob a villanyszámlán! Szóval mindenképp megéri megtanulni jól fűteni, hogy a hősugárzóra egyáltalán ne legyen szükségetek.

2010. okt. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Amit mi néztünk az 2000w-os, falra szerelhető és be lehet állítani a hőmérsékletet. Az, hogy sokat fogyaszt sajnos így van, tegnap azt a kicsikét használtuk 2órán keresztül és 4kw ment az órába:D Én is azon vagyok, hogy rendesen be tudjunk fűteni, sajna nem cserépkályha van, hanem kandalló, ami ugye nem tartja annyira a meleget... Jövőre lecseréljük egy olyanra ami cserepes, ha minden jól megy. Végül is akkor megfelelő lesz az a ventilátoros is, esetleg ha reggelre hidegebb lesz benyomjuk, állandóan nem szeretném használni. Köszönöm szépen a segítséget!:)
2010. okt. 26. 07:40
 14/15 anonim válasza:
Sziasztok! Én afelől érdeklődnék,hogy a kvarccsöves hősugárzó havonta mennyit fogyaszt,mennyivel nyomja meg a villanyszámlát.2 szobában használnám(15 és 20 négyzetméteres)
2010. dec. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

[link]


Ez milyen lenne?

Végül mit választottál? Tudom, régi kérdés, de érdekel.

2018. febr. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!