Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nemfog felrobbani a kazán?

Nemfog felrobbani a kazán?

Figyelt kérdés
sziasztok. régen mikor a vegyes kazánnal fütöttem elzártam a gázkazánnál a golyós csapot. és lezártam az őrlángot. amikor pedig a gázzal fütöttem a vegyesnél zártam el a golyós csapot. most már nem zárom el a vegyesnél a golyós csapot ha a gázzal futok hogy ne keljen nyitni zárni állandóan . így a gázkazán átmelegiti a vegyest ha pedig a vegyessel fűtünk akkor meg a gáz kazánt melegíti át mivel ottsem zárom el a golyós csapot sem az örlangot csak a termosztátot veszem le. nem lesz ebből baj?
jan. 14. 18:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Ott kezdődik a probléma, hogy nincs leválasztva hőcserélővel a gázkazán... Gondolom ezt is hozzánemértő csőszerelő szerelte🤨
jan. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Ez 2 fűtési rendszer,amit fűtésnél szét kellene választani.
jan. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
nem értelek titeket
jan. 14. 20:25
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Nincs rendesen megcsinálva a fűtésed. Ennek nem így kéne működnie, ahogy leírtad.

Már ott bukik a dolog, hogy mindenféle csapokat kell tekergetni. Ilyet értelmes szerelő nem épít be, mert veszélyes. Meg hát egy cseppet pazarló is.

jan. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha mindent nyitva hagysz, abból baj nem lesz.
jan. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
mind a két kazanon van golyos Csap ha a gázzal futok ne keringesse a vegyesbe a vizet. de en azt kerdeztem ha a nem fordítom el a vissza csapo szelepet nem zarom ki a vegyes tuzelesut ha a gaz megy nem lesz e vaj belole.
jan. 15. 04:19
 7/14 anonim ***** válasza:
27%

Baj nem lesz belőle (nálam is így van már 20 éve), de ha fűtöd a gázkazánnal a vegyest, az többletfogyasztást jelent gázból (melegíted a kazánházat meg a kéményt is - főleg ha nem zár tökéletesen a huzatszabályzó).


A másik probléma az ilyen rendszerrel, hogy a vegyes nem bír akkora nyomást, mint a gázkazán, tehát oda kell figyelni a feltöltési nyomásra.

jan. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 mindentudó99 ***** válasza:
Nem tudhatjuk mikori a rendszer régen nem volt szokás hőszerélőt berakni. Egyébkent baj nem lesz csak pazarolod a gázt.
jan. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Bereczk Jénos ***** válasza:
0%

De felfog robbanni!!!!!Nem azért, mert vasból van, hanem jobb híján abban TÜZELNEK sokan, csupán idő kérdése kinél mikor robban fel?

A kazán elvileg egy hőcserélő, de most már olyan vastag lemezből készül, hogy ne robbanjon fel, hogy fűtésre alkalmatlan, viszont a robbanást sem viseli el, sőt ha robban, már nem az a gond, hogy a házat elönti a forró víz, hanem össze is dönti a házat!!!!

Mitől van a robbanás? Ott kezdődik a probléma, hogy fűteni nem tudnak sokan, vagy senki!! Már van aki a begyújtásnál, ha nem sikerül, újra próbálkozik egy újsággal, általában ettől még nem robban fel a kazán, de aki a begyújtást ismétli megsérül, vagy meghal!

Miért? Az első begyújtás már jelentős mennyiségű GÁZT, CO-t termel, jobb esetben csak kivág a láng, ettől sérül meg, rosszabb esetben kinyílik a kazán, a láng és a víz, a repülő kazánajtó, akár halálos roncsolást is végezhet!!!

Ezt kicsiben már sokan tapasztalták egy egyszerű kályhánál is, csak a kazánnál ez sokkal nagyobb!!!!!!

Hogyan előzzük meg ezeket a baleseteket? TÜZELÉS helyett , válasszuk a

FŰTÉST!!!!! A dolog roppant egyszerű, ha a szenet megvizezzük, nem csak CO, hanem HIDROGÉN is keletkezik, ami a CO-val elkeveredve meggyújtja azt és máris nem tud robbanni!!!! Tudom reggel mindenki siet, bedobál egy kis fát, mikor lánggal ég, rárakják a szenet, beengednek egy csomó huzatot, máris kész a robbanó elegy! Persze erről akkor szerez tudomást, amikor hosszas keresgélés után megtalálja a bejárati ajtó kulcsát, az ajtót meg a szomszéd hozza át!

Vagy az is előfordult, hogy a szomszéd ház tetején landolt a kazán, vagy elrepült 300 méterre!!!! Érdekes, hogy a fűtő kisebb sérüléssel megúszta!!

Mi volt a hiba? Az utólag rárakott szén, nem gyullad meg azonnal, a keletkezett CO, 500°C felett gyullad meg és ez már robbanás, ami mindent visz!!!!!!!

Azt is értem én, nem fűtenek sokan a koszos szénnel, inkább fával, amit folyamatosan rak és mindég nagy lánggal ég, nyilván nem lehet baj, csak hát az a baj, hogy a nagy láng, sok huzat nem fűt, az energia nagyobb százaléka a kéményen át távozik, ha szerencsénk van, de általában sok korommal, ami a kéményben lerakódik, csökken az amúgy is kevés fűtés,

kell a több huzat, amitől a korom a kéményben dugulást okoz, vagy begyullad és kiég, vagy leég a ház is!!! Mivel a fa égésekor mikroszemcsék keletkeznek, ez nem látható, némi füst eltakarja, de ezt beszippantva a szerveinkben landol, beteg szerveket meg a koronavírus végképp tökre teszi!!!!! Idén úgy tűnik kevesebb erdő égett le, kevesebb lett a koronavírus is ami akkor jelentkezett újra amikor a fűtési szezon elkezdődött!!!!

Minden égésnél keletkeznek káros és ártó anyagok, a TISZTA ÉGÉSNÉL sokkal kevesebb, amit úgy érünk el, hogy nem TÜZELÜNK, hanem FŰTÜNK!!!!!!

Mi a különbség? Nem az energiahordozót égetjük el, hanem az energiáját, azaz a CO-t, LASSÚ IZZÁSSAL és GYORS-ÉGÉSSEL, ez a kettő tiszta égés, a

LÁNG csak VILÁGÍT, a kandallóban, de a gyereket ne tegyük a közelébe, mert sok mérgező anyag keletkezik!!!!!!!!

jan. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 mindentudó99 ***** válasza:
100%
#9 Ezt most úgy irtad hogy elöbb utóbb mindenkinél felrobban. Ha ez igaz lenne napi szinten hozná a híradó a kazánrobbanásokat. Így van? Nincs így. Nem kellene ennyi marhaságot összehordani. Feleslegesen ilyesztgeted a hiszékenyebb embereket
jan. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!