Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Önkormányzati lakásba fel...

Önkormányzati lakásba fel szereltethetek klímát?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Korábban láttam hasonló kérdést kiírva, de 2024 van és sokminden változott.

Leginkább az, hogy sokan fűtés miatt szereltetnek fel split klímákat, H-tarifával.

Leginkább önkormányzati lakásban lakók véleményére lennék kíváncsi, hogy kellett-e valamilyen engedély az önkormányzattól.

Volt-e olyan eset aki engedély nélkül rakott klímát, ő vele milett?


Köszöszöm a válaszokat.



jan. 21. 00:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Fel.
jan. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mivel bérlő vagy így csak a tulajdonos engedélyével csinalhatsz szinte bármit is.

De tovább megyek, mivel a klíma felszerelése érinti a társasházi közös szerkezeteket is, így még a társasháztól is engedélyt kell kérnie a tulajdonosnak.

És még az is lehet, hogy (helyi védelem, műemlék épület stb.) hatósági engedély is kell vagy nem is lehet telepíteni.

jan. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ha nem látszik a kültéri egység, és nem csöpög a komndenzvíz a lakók nyakába,akkor igen.
jan. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

2 es,vannak egyedül álló lakások is,nem csak társas házban léteznek.

Falvakban csak ilyenek vannak.

jan. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

2 es, én tisztában vagyok, hogy milyen engedélyek szükségesek. Egyedül az önkormányzattal nem vagyok tisztában. Számomra azért képlékeny a dolog, mert az eszközöket én veszem meg, én igénylem meg a h tarifás villanyórát és én viszem el magammal ha elköltözöm, kivéve a villanyórát.

Mert ennyi erővel még ahhoz is engedély kell, hogy kályhával fűtsek.

De ez az én véleményem.

jan. 21. 13:37
 6/6 anonim ***** válasza:

"2 es,vannak egyedül álló lakások is,nem csak társas házban léteznek.


Falvakban csak ilyenek vannak."

Igen tisztában vagyok vele.


A tulajdonos nélkül a Szolgáltató szerződést sem köt

jan. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!