Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fontos!! Tényleg ennyire szar...

Fontos!! Tényleg ennyire szar hely lenne debrecen? Szerintetek is ezzel tönkre teszem az életem? Mennyire lehet megélni debrecenben?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 8 évet éltem debrecemben, igaz ott nem volt munkám mikor felköltöztem pestre, itt egyből kaptam, debrecenbe nem kaptam állást sajnos.

Vagy 1 napos próbanapra hivtak be, kifizettek és vissza se hívtak, vagy már állásinterjúnál megmondák nekem, hogy túl fiatal vagyok, ez férfi munka vagy nem bírnám el a dolgokat.

Csak akkor nem értem miért hívtak be állásirtejúra, ha lány vagyok...

De légyentelen is

Na most 2 éve élek itt pesten, a meloval minden oké. Nem keresek sokat de megtudok élni. Hozzá teszem itt már 2 nap után dologzni mentem.

A nagy probléma viszont az,hogy én itt nem vagyok boldog,az elején jo volt de pár honap után egyszerűen igy éreztem semmi jó nincs az életembe, persze vannak baràtok de a környezet, meg minden nem az én világom. Már 3 hónapja vacilálok, hogy vissza menjek debrecenbe, tudom ott milyen és ott boldog voltam.

Nem akarom hogy minden nap a sírás kerülgessen....

Mindenki mondja mekkora idióta vagyok, meg hülye, hogy én vissza akarok oda költözni.

Mondták, hogy onnan az emberek eljönnek nem oda költöznek es hogy ott nem fogok munkát találni, max gyàrba meg ilyenek.

És hogy ott nagyon kevés a fizetés, nem fogok tudni megélni belőle ugy hogy albérletet fizetek.

Es folyamat lehülyéznek és ellenzik ezt az egészet.


Mondjátok meg tényleg igazuk van? Inkább éljek itt boldogtalanúl csak mert debrecenbe kevés a fizu? Csak hogy nem minden a pénz én szerintem.


Már debrecenbe lenne lakás ahova menjek... csak munkàt kell majd hamar találjak, van 2 szakmám, èrettségim nincs 9 osztályom van.


Ennyire rossz a helyzet ott? Es ennyivel jobb lenne itt pesten?

Ők sose éltek debrecembe...


Én annyira vágyok oda...a szívem is az agyam is uda húz.

Tudom, hogy nehezen de minden rendbe jön majd, de itt nem érzek már reményt.

Persze fog hiányozni pár dolog pestről de nem annyira fontosak hogy csak amiatt ne menjek el.

Főleg hogy a szemembe mondják,hogy hülye és idióta vagyok ezek miatt, nagyon rosszúl esik. Olyan mintha az én érzéseim nem is számítanának.



jan. 24. 23:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%

Mi június végén fogunk Veszprémből Debrecenbe költözni.

Én eredendően pesti vagyok, a nejem debreceni - ott örökölt egy szuper házat, ott laknak a testvérei is.

Nekem is mondták itt a cégnél az "okos" kollégák, hogy miért megyünk oda?

Hát a téli szünetet már ott töltöttük, a tavaszit is ott fogjuk.

Nekem nagyon bejött a város: nagy, de emberléptékű. Lüktető, de viszonylag nyugodt. A gyerekek miatt kell júniusig várni a költözéssel, mert nem akarjuk év közben az iskolaváltást.

Az eddigiek szerint nagyon jó cserét csinálunk: mindkettőnknek lesz jó állása, és (láss csodát) jobb fizetése!

A nejem tesóitól nagyon sok segítséget kapunk, minden hivatalos dolgot intéznek.

Most, hogy kezdem jobban megismerni a várost (is), nem is értem a dunántúliak gőgjét: egy sokkal jobb helyre költözünk, egy igazi iskola-városba, hatalmas egyetemmel, ami a gyerekek szempontjából nem elhanyagolható. Jó a közbiztonság, jó a közlekedés.

Minden van, aminek egy normális városban lennie kell.

Nem igazán tudtam semmibe belekötni. Talán a nagy forgalom az, ami néha nem tetszett, de hát valamit valamiért.

Mi már nagyon várjuk a nyarat hogy költözhessünk.

jan. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök nektek, elhiszem, hogy várjátok, ugyan ezeket gondolom én is debrecenről, és az iskolák tényleg nagyon jók.


Jó, hogy más is így gondolja ez azért megnyugató.

jan. 25. 00:01
 3/19 anonim ***** válasza:
55%

En Dunantulrol koltoztem fel gimi utan Pestre, majd onnan atkoltoztem Debrecenbe egyetem miatt, de utalom a varost! Ahogy lehet, megyek is innen vissza Pestre... soha tobbe videk, de ha valasztani kellene videk es videk kozotty akkor is inkabb Dunantulra mennek vissza, ahol csaladtagjaim is laknak.

De ha neked ez a szulovarosod, ahogy kivettem a szavaidbol, errefele nottel fel, akkor megertemy hogy honvagyad van.

Ami itt rossz: domborzat, levegominoseg, emberek viselkedese (tajparaszt "kultura"), idojaras, infrastruktura fejletlensege, baromi sok auto, fideSS, munkanelkuliseg (nem lehet normalis munkat talalni, csak diakmunkat).

jan. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nálam pont, hogy pesten rossz a levegő minőség alig bírtam megszokni, néha van ha elsétálok 1 1 utcán akkor inkább levegőt se veszek.

De ezek szerint akkor tényleg olyan sok debrecenbe a munkanélküli:(((

Nézegettem előre munkákat, 1 hely van ami nagyon tetszik és lehet esélyes is, hogy felvegyenek, hat nem tudom ha az nem jön ossze akkor lehet egyenlőre csak valami gyár marad. De olyanba is dolgoztam már es sokkal rosszabbra számitottam mint amilyen volt, persze a kötelező túlora nem kellemes

jan. 25. 01:28
 5/19 anonim ***** válasza:
74%

Engem az érdekelne, hogy mi hiányzik neked Budapesten? Mert lehet, ha itt megtalálnád, akkor nem vágynál el. Amivel szintén nincs gond, nekem nagyon tetszik Debrecen, de mi is azért lakunk agglomerációban, mert sokkal több a lehetőség itt, mint ott lenne. Viszont te pl. a levegő rossz minőségét írtad, nem lehet, hogy rossz környéken laksz? Mert én mindig akkor utáltam egy várost (külföldön is laktam több helyen, meg nyaralásnál is), ha rossz környéken laktam. Pl. a Hős utca környékén undorító lehet lakni, a Gellért-hegyen viszont nem is annyira rossz. Mielőtt visszamész gyárba dolgozni - ami simán lehet, hogy a te esetedben a jó döntés - ezt mindenképp mérlegelném.


Ezen kívül, lehet megnézhetnél másik városokat is, Győr, Sopron, Veszprém, hátha ott jobban tetszik és találsz olyan munkát is, amit szívesen csinálsz.


Ha meg nem, nyugodtan visszamehetsz Debrecenbe pár évre, semmi nem végleges, nem kell ezt túlbonyolítani.

jan. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Csöbörből vödörbe. Debrecen az mini pest, csak szarabb fizetésekkel. Én mar alig várom, hogy elkerüljek innen, mert a folyamatos dugók a tömeg, a rohanás mint egy hangyabolyban minden csak nem élhető. Nyugodt kis vidéki élet. Kevesebb pénzért, de kevesebb kiadással is.

jan. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Az sem mellékes, milyen munkát szeretnél.

Illetve, ami még furcsa, hogy ott élnek a rokonaid, barátaid, az ő véleményük mi?

Nekik milyen munkájuk van?

jan. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%

5 -: "...Veszprém, hátha ott jobban tetszik és találsz olyan munkát is, amit szívesen csinálsz."

Mi onnan megyünk Debrecenbe, és többek között a jobb fizetésért!

Ne akarj már hasba akasztani...

1-es voltam.

jan. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

Pesten szinte mindenhol büdösség, kosz, zaj és zsúfoltság van, közel 10 évig éltem ott, nem csodálom hogy te is megutáltad.

Debrecenben viszont még sosem jártam, nem tudom milyen. Annyi bizonyos, hogy nekem a kisváros jobban tetszik, a hosszabb távú tervem meg hogy faluba költözök. Kinek mi, ki kell tapasztalni.

jan. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%

Én is debreceni vagyok, és igen, munka szempontjából még mindig sz*r a helyzet, pláne, ha egy érettségid sincs, akkor tényleg max. 3 műszakos gyári munkára számíts.


Vagy nem értem, 9 osztállyal milyen munkát szeretnél, mikor egy irodai melóra diplomával is jelentleznek 200-an?

jan. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!