Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fontos!! Tényleg ennyire szar...

Fontos!! Tényleg ennyire szar hely lenne debrecen? Szerintetek is ezzel tönkre teszem az életem? Mennyire lehet megélni debrecenben?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 8 évet éltem debrecemben, igaz ott nem volt munkám mikor felköltöztem pestre, itt egyből kaptam, debrecenbe nem kaptam állást sajnos.

Vagy 1 napos próbanapra hivtak be, kifizettek és vissza se hívtak, vagy már állásinterjúnál megmondák nekem, hogy túl fiatal vagyok, ez férfi munka vagy nem bírnám el a dolgokat.

Csak akkor nem értem miért hívtak be állásirtejúra, ha lány vagyok...

De légyentelen is

Na most 2 éve élek itt pesten, a meloval minden oké. Nem keresek sokat de megtudok élni. Hozzá teszem itt már 2 nap után dologzni mentem.

A nagy probléma viszont az,hogy én itt nem vagyok boldog,az elején jo volt de pár honap után egyszerűen igy éreztem semmi jó nincs az életembe, persze vannak baràtok de a környezet, meg minden nem az én világom. Már 3 hónapja vacilálok, hogy vissza menjek debrecenbe, tudom ott milyen és ott boldog voltam.

Nem akarom hogy minden nap a sírás kerülgessen....

Mindenki mondja mekkora idióta vagyok, meg hülye, hogy én vissza akarok oda költözni.

Mondták, hogy onnan az emberek eljönnek nem oda költöznek es hogy ott nem fogok munkát találni, max gyàrba meg ilyenek.

És hogy ott nagyon kevés a fizetés, nem fogok tudni megélni belőle ugy hogy albérletet fizetek.

Es folyamat lehülyéznek és ellenzik ezt az egészet.


Mondjátok meg tényleg igazuk van? Inkább éljek itt boldogtalanúl csak mert debrecenbe kevés a fizu? Csak hogy nem minden a pénz én szerintem.


Már debrecenbe lenne lakás ahova menjek... csak munkàt kell majd hamar találjak, van 2 szakmám, èrettségim nincs 9 osztályom van.


Ennyire rossz a helyzet ott? Es ennyivel jobb lenne itt pesten?

Ők sose éltek debrecembe...


Én annyira vágyok oda...a szívem is az agyam is uda húz.

Tudom, hogy nehezen de minden rendbe jön majd, de itt nem érzek már reményt.

Persze fog hiányozni pár dolog pestről de nem annyira fontosak hogy csak amiatt ne menjek el.

Főleg hogy a szemembe mondják,hogy hülye és idióta vagyok ezek miatt, nagyon rosszúl esik. Olyan mintha az én érzéseim nem is számítanának.



jan. 24. 23:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
47%
Kérdező, ha szép emlékek fűznek Debrecenhez és emiatt oda akarsz költözni akkor miért ne tennéd meg? Azt csinálsz amit akarsz, szabad ember vagy. A város maga egy rakás sz@r, egy fideszes koszfészek, nulla épkézláb munkalehetőséggel, alacsony fizetésekkel és rohadtul drága lakhatással, de ez nem kell, hogy zavarjon téged. Ha te ott érzed jól magad akkor usgyi. Viszont jelezném, hogy ha még érettségid sincs akkor jó esetben valami helyi gyárban gürizhetsz majd 3 műszakban a sorgép mellett minimálbérért, vagy később ha már felépültek az akksigyárak akkor ott valamivel magasabb fizuért, amire pár év alatt rámegy az egészséged. Vagy elmehetsz takarítónak, esetleg bolti eladónak feketén éhbérért. Az albérlet árak meg majdnek ott vannak mint Pesten.
jan. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
26%

11#

1, "nulla épkézláb munkalehetőséggel, alacsony fizetésekkel"

2, "Az albérlet árak meg majdnek ott vannak mint Pesten."


A kettő üti egymást!

Vagy egyik, vagy másik hazugság.

De leginkább ez egész hozzászólásod az!

jan. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
50%
12# cáfold meg ha tudod.
jan. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
72%

12-es, pedig igaza van a 11-esnek.


2-300 ezres fizetések mellé 120-180 ezres bérleti díjak vannak, aminek többek között az az oka, hogy a megyében kb. csak itt van valamennyi munka, ezért mindenki költözik ide, amivel fellövik a bérleti díjakat, viszont lenyomják a fizukat, mert minden munkára van egy csomó jelentkező.


Plusz rengeteg lakást külföldi diákok bérelnek, belőlük is több ezer van.

jan. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
22%

13 - te cáfolod magad a saját hülye szövegeddel!

Annyira sötét vagy, hogy észre sem veszed.

jan. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
38%
15# szánalmas vagy.
jan. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
76%
szerintem sem minden a pénz. ha van két szakmád, az meg szerintem nagyon jó esély a munkakeresésre. mindenesetre biztosan kell bátorság a költözéshez is, meg a maradáshoz is. hajrá!:)
márc. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Már egy jó ideje meg is történt a költözés és nem bánom, sokkal jobb itt nekem. Igaz munkàt 2 hét után találtam ami megfelelő de most minden szuperűl működik.
márc. 30. 15:17
 19/19 anonim válasza:
100%
Szuper!:)
márc. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!