Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen hátrányai vannak a...

Milyen hátrányai vannak a vízteres kandallónak?

Figyelt kérdés
jan. 29. 07:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudok róla.
jan. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Rövidebb az élettartama.
jan. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Miért rövidebb az élettartama mint egy kazánnak?
jan. 29. 10:56
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Ha elmegy az áram, és nem veszed észre, mert átmentél a boltba, akkor ha leáll a szivattyú, fel is tud robbanni ha jól megpakoltad, és ha nincs kóser biztonsági berendezésekkel megépítve. (Gyakran elspórolják a biztonságot.)
jan. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A víztér miatt.
jan. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Ha elmegy az áram, és nem veszed észre, mert átmentél a boltba, akkor ha leáll a szivattyú, fel is tud robbanni ha jól megpakoltad, és ha nincs kóser biztonsági berendezésekkel megépítve. (Gyakran elspórolják a biztonságot.)"


Azt a mindenségit. Akkor csupán a bojlerre kötött radiátornak van értelme, mert a kazán vízét se te keringeted. A bojler meg úgyse fűt ha nincs áram. Szünetmentesről hallottál már? És gravitáció keringésről? No meg a nyitott rendszer nem robban fel :D

jan. 29. 18:35
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Vízterest nem tudsz gravitációsra építeni. Kell a szivattyú. A szünetmentes pedig csak az áramszünettől véd, a szivattyú hiba ellen nem.

Azon kívül nehezen szabályozható a hőmérséklet: mire a legtávolabbi radiátor melegedni kezd, addigra a kandalló mellett már szaunáztok.


A szépen berendezett nappalidba több m³ koszos bogaras fát fogsz behordani, az állandó hamuzásról, kormolásról nem beszélve.


Rendesen biztonsági hűtéssel megépítve rohadt drága, cserébe nem ad több kényelmet mint a legegyszerűbb fapados kandalló.


Ettől még az elektromos fűtőpanel is jobb. Drága a rezsije, de legalább nem kell a fával bohóckodni, meg egy tiszta lakásban élsz.

jan. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Vízterest nem tudsz gravitációsra építeni."

Miért is nem?


"A szünetmentes pedig csak az áramszünettől véd, a szivattyú hiba ellen nem."


Erre nem is tudom milyen hasonlatot lehetne mondani. Ne keljünk fel a székről, húzzuk magunk alatt, mert mivan ha elesünk kb.


"A szépen berendezett nappalidba több m³ koszos bogaras fát fogsz behordani, az állandó hamuzásról, kormolásról nem beszélve."


Eddig a szobai cserépkályhába hordtam be a fát. Mivel más lehetőség nics....


"Rendesen biztonsági hűtéssel megépítve rohadt drága, cserébe nem ad több kényelmet mint a legegyszerűbb fapados kandalló."


Minek az a biztonsági hűtés? Régen se volt...


"Ettől még az elektromos fűtőpanel is jobb. Drága a rezsije, de legalább nem kell a fával bohóckodni, meg egy tiszta lakásban élsz."


Hobbim a favágás, szedés fűrészelés. A fát pedig ingyen összeszedem. Szóval...

jan. 30. 11:36
 9/11 anonim ***** válasza:

Hogyan biztosítod a 3 méter hidraulikus szintkülönbséget egy nappaliba telepített kandalló és a radiátorok között?


Mit teszel, amikor lehal a szivattyú és forr a víz a rendszerben? (A családod pánikolva rohangál mert a gőz úgy rázza a csöveket, hogy majd leugranak a falról)


Mit teszel amikor becsípődik a derekad vagy kimegy a bokád? Hívsz segítséget? Mások jóindulától akarsz függeni egész életedben?

jan. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem kell ezt ennyire túlgondolni :)

Ha itthon vagyok, simán leöntöm a parazsat, ahogy ezt tettem a vegyestüzelésű kazánnál már nem is egyszer....

Amennyiben nem vagyok itthon akkor meg arra kihül mire hazajövök, max utánatöltök. Amúgy a kályha hátulján van egy töltő csonk, nem messze meg egy vízcsap. Ha olyan beszari lennék már rég megcsináltam volna, hogy ne forrhasson fel. A dereka pedig csak a tápkockáknak csipődik be :D

jan. 31. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!