Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül az idősek otthona?

Mennyibe kerül az idősek otthona?

Figyelt kérdés

Több otthon honlapját is néztem, de árat sehol sem írtak. Párom szülei már idősek, az enyémek még 15 évvel nyugdíj előtt állnak. Ha nagyon drága szeretnék elkezdeni félretenni rá, hogy ne érjen váratlanul. Így hogy nincs semmilyen irányár sehol elég nehéz.


Győr-Moson-Sopron megyében élünk.


Köszönöm ha segítesz.



jan. 30. 01:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
Idössek otthona ugy müködik a teljes nyugdijjat oda utalják és van hogy kevés is és ki kell potolni. Ezek az intézmények egy igazi lehuzos maffia.
jan. 30. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
79%
Fel kell őket hívni vagy személyesen elmenni, úgy adnak ajánlatot. Nem mindegy, hogy csak idős valaki, nehezen mozog, nem szeret egyedül lenni stb. vagy demens, 24 órás felügyeletre szorul. Demens beteget nem mindenhol fogadnak.
jan. 30. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
17%
100 körül olvastam pár éve, egy hónapra annyit kértek
jan. 30. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ahol a mi hozzátartozónk van, ott volt egy egyszeri beugró ami 2millió volt, és a napi díj 8400 Ft. A napidíjat a nyugdíjának a 80 %-ból kell fedezni, ha az nem lenne elég, akkor a gyermekek egészítik ki havonta a hiányzó részt.
jan. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Felènk 250-70/hó a legolcsóbb. De általánosan 300 felett vannak.
jan. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#4-es, ha már nincs szükség az idősotthonra a beugró visszakerül a családhoz?

jan. 30. 08:14
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezö ezt ugye nem komolyan kérdezed? Belépöt sehol nem adják vissza.
jan. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a szerződésben az állt, hogy amennyiben az első hónapban elhunyna a hozzátartozó, akkor az összeg visszakerül. Utána már nem.
jan. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#7-es most hallottam először, hogy kell beugró/belépő. Azért tettem fel itt kérdést, mert tényleg nem tudom mi hogyan működik és nincs ismerős, aki hasonló helyzetben van.


Az egyetlen, amiben biztos vagyok, hogy mire az én szüleimnek szükséges lenne rá, addigra már 2 gyerek lenne. Mellettük nem tudok majd dolgozni és beteget is ápolni.


Köszönöm, hogy segítetek nekem megérteni mi hogyan működik. Nagyon hasznos válaszokat kaptam. Mindenkinek pozitív értékelést adtam. :)

jan. 30. 08:57
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Belépőt sehol nem adnak vissza, ellenben szinte mindenhol van és jellemzően, ahogy más is írta kb. 2-3M forint. Amit a 2. válaszoló írt az nem igaz, pl. Szerbiával ellentétben Magyarországon teljesen mindegy az állapota a leendő beköltözőnek, egyformán fizet érte mindenki és hát sajnos az a helyzet, hogy Magyarországon nincs ilyen válogatás, mert nem tehetik meg, mivel zömében mozgásukban fokozottan korlátozottak és demensek vannak az idősek otthonában, ált. nálunk azután kerülnek be az idősek, hogy olyan állapotba kerülnek, amikor már nem lehet "felügyelet" nélkül az alany.

Ha ez esetlegesen anyagilag megterhelő a számodra, akkor érdemes abban gondolkodni, hogy a szülő(k) elajándékozzák a tulajdonukban lévő ingatlant neked és azt amikor szükséges, amikor lépni kell az ügyben, akkor eladod, majd abból finanszírozod az idősek otthonát.

jan. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!