Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ez a fűtés/melegvíz rendszer...

Ez a fűtés/melegvíz rendszer működőképes lenne?

Figyelt kérdés

Önálló, de kisméretű családi házat akarok venni, harminc négyzetméter. A méretek félszoba 8nm, ami majdnem egy légtérben van a konyha+étkezővel, ami 12nm, valamint még egy félszoba, 7nm, ez megint csak nagyjából egyben van a közlekedővel, amiből meg nyílik a fürdő. Sztenderd 260-270cm belmagasság.


Villanybojler már van, ami 1,2kW teljesítményű, emellé lenne 2x2kW hőtárolós kályha. Vezérelt áramról menne mindez. A kérdés az, hogy ehhez elég-e az egy fázis vezérelt áram, vagy ehhez mindenképpen kell a három fázis. Illetve a tervezett fűtési teljesítmény elég lenne az összesen harminc négyzetméter fűtésére? 21-22 fokot szeretek, 21 fok alatt menthetetlenül fázom.


Köszönöm szépen!


jan. 31. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem höszivattyú, ha már villannyal akarsz füteni? AKkor akár elég is lenne az 1 fázis mindenre.
jan. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

(2x2000)/230=17,4A kell a fűtésre, a bojler lehet 1200/230=5,2A

Összesen min 22,6A --> 1x25A megszakító kell a vezérelt órára, és bizony ezek egyszerre fognak működni!

jan. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Néztem a hőszivattyúkat, egy igazán komoly hőszivattyú rendszer kétmillió forint. Ezt lenne félmillió, persze csak abban az esetben, ha nem kell három fázisra felbővíteni.


Egyébként most beszéltem a jelenlegi tulajdonossal, azt mondja, hogy egy 2,5kW infrapanellel kifűtötte az egész házat, amit azért én elég erősen kétlek.

jan. 31. 15:10
 4/11 anonim ***** válasza:
Elég az egy fázis, de 25 vagy 32 Amperos legyen.
jan. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
febr. 1. 08:12
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Magyarisztánban még a höszivattyúelleneség divik? Fossunk ám töle, ördötöl való!
febr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam, hogy félek tőle, hanem hogy drágának tarom a kiépítését. Tudsz olvasni?
febr. 2. 14:40
 8/11 anonim ***** válasza:

"Magyarisztánban még a höszivattyúelleneség divik? Fossunk ám töle, ördötöl való!"

Mondja az, aki már olvasni is elfelejtett... 30nm-re mégis mi a jó fenének kéne hőszivattyú?! Egy 100+ négyzetméteres háznál, amely épp teljes felújítás előtt áll, ott lehet létjogosultsága, de egy kis 30nm-es épület hőigénye olyan alacsony hogy egy ekkora beruházás soha nem térülne meg...

A hőszivattyú nem úgy működik hogy a beruházási ár a négyzetméterrel arányos, hanem van egy alapköltség ami alatt nem lehet kiépíteni a rendszert!

febr. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8 és kérdezö: nyilván akinek érve nincs, és a mértékegységek prefixumait sem ismeri, az jön a olvasással. :D


30 nanométeres ház valóban nagyon pici, igazatok van, oda nemhogy nem éri meg, hanem lehetetlen egy höszivattyút beépíteni.


Ekkora ház inkább szenzáció, szerintem lehetene csak a megtekintéséért pénzt szedni, csak egy elektromikroszkópra kell beruházni.


Egyéként mi a helyzet azokkal, akik inverteres klímával fütenek; Az ugye nem ugyanazon az elven müködik, mint a höszivattyú?

febr. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"nyilván akinek érve nincs, és a mértékegységek prefixumait sem ismeri, az jön a olvasással."

Miért, aki ismeri a prefixumokat, annak nem kell tudnia olvasni? Majd ha mondjuk a Gauss tételt beirod ide a kommentbe képlet formájában, de úgy hogy a kettős körintegrálon a karika is rajta van, akkor majd én is megtanulom hogy a négyzetméter felső indexét hogyan lehet ide beírni, persze nem kalap jellel mint c++ ban meg excelben...


"Ekkora ház inkább szenzáció, szerintem lehetene csak a megtekintéséért pénzt szedni, csak egy elektromikroszkópra kell beruházni."

Csak óvatosan a beruházással, azt írod "30 nanométeres ház" nos úgy vélem az csak egydimenziós...

febr. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!