Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyikkel kedvezőbb HMV-t...

Melyikkel kedvezőbb HMV-t előállítani?

Figyelt kérdés

Tehát használati melegvizet.

Egy modern hibrid, hőszivattyűs elektromos vízmelegítővel, vagy pedig nyílt égésterű gázos vízmelegítővel?

Kilyukadt a gázos vízmelegítő hőcserélője, és felmerült a kérdés, hogy maradjon-e a gázos konstrukció.



nov. 22. 00:08
1 2
 1/12 A nagy Levin ***** válasza:
78%
Én a hőszivattyúsra szavaznék. Nekünk is az van.
nov. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
napelemmel kombinálva.
nov. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ez eldöntendő kérdés volt, nincs napelem, sem napkollektor a válaszok között.
nov. 22. 06:39
 4/12 anonim ***** válasza:

Hőszivattyús 53 fokig viszi gazdaságosan, onnanrásegít a sima elektromos betèt. Kicsit hangos üzemelès.

Viszont egy átfolyós gázossal annyit csinálsz amennyi kell. Mindegyiknek megvan az előnye, hátránya.

A gáz ára most kèrdèses lesz.

A villanyosnál a tartály èlettartamama miatt fontos a karbantartás. Ha lyukat, akkor kuka. A gari karbantartásokkal lesz garis.

Egy gázos átfolyós biztonságosabban, olcsóbban üzemeltethető.

nov. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Inkább az a probléma, hogy új nyílt égésterű vízmelegítőt a jogszabályok már nem engednek beüzemelni, és a kéményseprők büntetnek érte, azon túl hogy veszélyes is.
nov. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Egy modern hibrid, hőszivattyűs elektromos vízmelegítővel"

Attól függ, hogy ez a modern hibrid vízmelegítő a fürdőszobából bentről (a házon belülről), vagy az udvaron lévő kültéri egységéből (a házon kívülről) szivattyúzza a hőt.

nov. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Előző, én például egy Ariston lydos hybrid-re gondoltam, tehát ami a gázos helyére szerelhető fel, kültéri egység nélkül.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

nov. 22. 15:22
 8/12 anonim ***** válasza:

feltételezzük 1000 kwh az éves melegvíz igényed.

nyílt égésterű gázbojler hatásfoka ~78% --> 1220 Kwh

Gázra átváltva: 1220/10,5 = 116 Nm3 -->23263 Ft (MVM kalkulátor)


Lydos 1,8 a szezonális hatásfoka, A tarifára kell kötni különben nem tud működni a hőszivattyúja. 49 dB-el zúg szinte egész nap, hangosabb a hűtőknél mosogatógépeknél.

1000/1,8= 555,56 KWh

555,56 *36 = 20000 ft

Ha kereten felül lenne az egész

555,56*71=39444 ft


A gáz árát az áram követi!

Maradj a gáznál.

nov. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó!
nov. 22. 18:46
 10/12 anonim ***** válasza:

Hőszivattyús elektromos vizmelegítő alatt nem tudom mit értesz pontosan, de ha az amire én gondolok, akkor azt jelenti hogy a légtérből vonja el a meleget a levegőből.

Tehát figyelembe veendő hogy pl. télen egy ilyen berendezés lehűti a fürdőszobát, és ezt a hűtőhatást fűtéssel kell pótolni. A helyedben maradnék a gáznál, nincs még egy olyan praktikus és olcsó üzemeltetésű berendezés mint a gázbojler.

Nálam sajnos nincs gáz az egész településen, így kénytelen vagyok villanybojlert használni, ami a világ legrosszabb, leggazdaságtalanabb és legdrágább kényszermegoldása. Nagy fejtörést okoz ez nekem, de arra jutottam hogy nem létezik más megoldás.

nov. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!