Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen állapotban szoktad...

Milyen állapotban szoktad hagyni az ágyadat miután reggel felkelsz?

Figyelt kérdés

Emlèkszem mi, mármint az egèsz családom a 90-es èvekben, úgy a 2000-es èvek közepèig mindig puccbavágva hagytuk a szobát. Tehát èbredès után felöltöztünk, minden ágyneműt betettünk az ágyneműtartóba majd letakartuk az ágyat egy terítővel. Aztán ez kèsőbb arra váltott hogy csak megigazítottuk az egèsz ágyat, leterítettük a paplant ès arra ment a terítő. Este meg csak a terítőt kellett levenni ès bebújni a paplanalá. Mára ez odáig fejlődött vissza hogy reggel csak kikelünk az ágyból ès annyi. Ha igazítani kell azt elalvás előtt tesszük.


Nálatok ez hogyan ment règen, ès hogyan megy most?



febr. 1. 09:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Sose ágyaztunk meg és ma sem teszem

Kivéve ha vendég jön.


Egyébként a felkelés utáni közvetlen beágyazás káros is lehet mert nem hagyja a matracot szellőzni

febr. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mostmár tènyleg matracos ágyaink vannak, de akkorjában azok a règifajta szivacsos-farostlemezes ès rugós-szivacsos ágyaink voltak.
febr. 1. 10:28
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Ahogy van úgy hagyom. Egyedül élek hozzátenném.
febr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Ébredés után még nem ágyazok be rögtön csak ha megyek melózni.

Nincs elrakva,letakarva csak simán megigazitom

febr. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%

"Sose ágyaztunk meg és ma sem teszem Kivéve ha vendég jön."

Felkelés után kinyitom az ablakot és szellőztetek, megkávézok, és csak a kihűlt ágyat ágyazom be, és takarom le. Összesen 2 perc bíbelődés van vele. Nálunk rend van, és egyáltalán nem vagyunk stresszesek ha valaki bebukik hozzánk bejelentés nélkül. Nem halogatjuk és nem tornyozzuk a megoldandó feladatokat, hanem gördülékenyen megcsináljuk. Nincs lemaradás, nincs stressz, béke és boldogság van. Minden a maga idejében van megcsinálva.

febr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#5 Èn általában csak annyit szoktam hogy fèlbehajtom a paplant, letakarni nem szoktam. Az viszont változó hogy a hosszabb vagy a rövidebb èle mentèn. A szellőztetès viszont kb rituális. Az reflexből jön ahogy először felállok az ágyból.
febr. 1. 13:03
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

Kamaszok az ágyból, a takarót az ágy vége és széle felé rugdosom, hogy a matrac legnagyobb felülete maradjon szabadon. 5 perc alatt kereszthuzattal kiszellőztetek.

És mindent úgy hagyok ahogy éppen sikerült. Nálunk a szobák alvásra vannak, van mindegyikben tv is, de az életterünk alapvetően a nappali.

febr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kimászok*
febr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

Megválaszolom ezt a választ úgy, (már ha hiszel nekem) mintha erre hozzávetőlegesen 200-an legalább válaszoltak volna! Ép.iparban dolgozom, rengeteg lakott házban/lakásban fordultam meg 17 év alatt. A jelentős többség úgy ahogy kikelt az ágyból azt úgy hagyja ott magára! Nem ágyaz be, nem igazít!

Hozzáteszem még csak nem is azért, amit írt indokként a 3. válaszoló! Ha tudják, melyik nap érkezünk (ezt mindig tudják) és 100%-ig tudják hogy a munkafolyamat során muszáj bemennünk a hálószobába, akkor sem ágyaznak be, akkor sem igazítják meg az ágyneműt. Rengeteg olyan ember is van, aki a mosatlan edényeket, vágódeszkát, kést, hulladékot stb. stb. is a konyhapulton hagyja úgy, hogy tudja, hogy a konyhában kell dolgozzunk, sőt a konyhapult avagy a mosogató fölött! Szóval ha esetleg szeretnénk fokozni az izgalmakat, lehet kérdés az is, ki hagyja elől a mosatlan edényeket, lefekvés előtt, sőt hagyja minimum másnap délutánig, esetleg ki hagyja a szennyest a fürdőszobában a járólapon heverni? :) Erre is tudok válaszolni, előbbi az közel 50%, utóbbi kicsit kevesebb, de számottevő az utóbbi is.

Én (mivel nincs ágyneműtartó) megigazítom az ágyneműt, rühellek úgy lefeküdni aludni az ágyba, ha úgy hagyom, ahogy abból kimásztam reggel (próbáltam, volt rá példa, nem jó a közérzetem lefekvéskor, ha ilyen ágyba kell lefeküdjek), ennyi az oka, nem a rendszeretés, de tény, hogy idegen előtt én szégyellném is, azonban nem vagyunk egyformák.

Bánom már, hogy nem dokumentáltam fotókkal ezt a 17 évet, durva dolgokat tudnék mutatni. Olyan lakóteret, amit kimondottan művelt, magasan iskolázott emberek laknak és csak ösvényeken lehet abban közlekedni, mert olyan szintű a kupleráj és a felhalmozás. Több napos mosatlan edényeket konyhapulton, mosogatóban, sőt olyan koszos konyhapultot, ami konkrétan letépte a szőrt a kezemről, úgy hozzáragadtam. Hegyekben álló szennyest fürdőszobákban, paplan alatt heverő vibrátor, ágy alól előkerülő óvszer, fehérneműk stb. stb. :)

febr. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Amikor én felkelek az ágyból, a kutya még benne alszik, betakargatom, megkávézom. Közben kijön a kutya, én még jobban "széttúrom" a takarókat, átszaladok porszívóval a lepedőn, gyors szellőztetés, aztán tojok a többire. Amikor megágyazok szépen, akkor tuti vendégek jönnek. :D
febr. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!