Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A mai világban és a mostani...

A mai világban és a mostani helyzetre való tekintettel égő ha még valaki a szüleivel lakik 28 évesen?

Figyelt kérdés

febr. 4. 00:32
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

A szülőkkel lakni 28 évesen nem égő. Akkor sem égő, ha esetleg párod, gyerekeid vannak, és mind a szülőkkel éltek.

Akkor égő a helyzet, hogyha nem célod a saját megélhetésedre pénzt keresni, hanem kitartottként élsz, é semmi érdemlegeset nem csinálsz. Persze ha egyetemre jársz nappalira, akkor nem gáz.

febr. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom hogyha nem eltartottként élsz velük akkor nem. Természetesen vannak egyedi és kényszer helyzetek is ahol változhat a dolog megítélése.
febr. 4. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Nincs ezzel baj, ha a jövőd érdekében maradtál otthon, azaz, hogy gyűjtsd a pénzed egy sajátra. Ennél jobb opció nem igen van, csak így lehet a lehető legrövidebb módon a legtöbb pénzt félre tenni.

Én 33 évesen építkeztem egyedül állóként, és 26 éves koromba fejeztem be a sulit.

febr. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindig egyéntől, családtól függ.

Mivel nekem nem volt jó a kapcsolatom anyámékkal, eszembe se jutott a szükségesnél tovább otthon lakni, amint lehetett kollégiumba mentem és mindent megtettem, hogy egyedül vagy aztán a párommal tudjak élni. De azzal nem lett volna bajom ha egy ideig a párom szüleivel lakunk, mert őket kedveltem - de kisvárosban éltek, messze attól ahol mi dolgoztunk.

A saját gyerekeimnél örülnék ha még itthon laknának 28 évesen, de a legidősebb már pár éve külön él, a legkisebb is megy majd egyetemre és nem hiszem hogy ne akarna majd egyedül élni utána. A középső viszont innen jár egyetemre és lehet, hogy utána is marad egy ideig. Ha ez neki is jó így akkor én nagyon örülnék neki.

A házat eleve úgy építettük meg, hogy a tetőtér beépíthető legyen ha valamelyik gyerek itthon maradna egyedül vagy a párjával akár, de ne legyen gond ha nem így döntenek.

Akkor ciki csak 28 évesen otthon lakni ha a 28 éves nem is akarja magát eltartani vagy a szülei önmagukban cikik, netán rossz a kapcsolatuk, csak kényszerből kell elviselniük egymást de menne a gyerek is és kitennék legszívesebben a szülők is. Ha egy jól működő családban felnőttként tud élni saját életet akkor nem ciki. Esetleg kényelmetlen ha ismerkedne és a másikat zavarja, hogy olyan lakásba mennek ahol nem tudnak kettesben lenni.

febr. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%

3+

Ha egy randin megkérdezi a másik hol ész, és mondod, hogy a szüleiddel, mert saját lakás önerejére gyűjtesz, szerintem ez jó pontnak számít.

Mivel ezzel egyértelművé tetted, hogy pénzügyileg tudatos vagy, és érett jövőképet festesz magadról.

A másik véglet meg azért lakok otthon, mert így minden héten mehetek bulizni, nem kell föznöm, mosnom magamra stb. Ez meg a rossz pont egy randin.

febr. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!