Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szellőztetés, Miért kell egy...

Szellőztetés, Miért kell egy óra alatt a légcsere?

Figyelt kérdés

Üdv.


Felmerült a kérdés bennem ugyan is szeretnék a házba szellőztetést. Egy helyiséges hővisszanyerős szellőztetőt néztem a szobába/nappaliba és egy simát a fürdőbe.

Fürdő az ok,

Szoba az határeset

De a nappali-konyha….ha a jelen értékeket nézem minimum 3db kellene a konyhába ebből (de inkább 4), hogy el tudja végezni az 1óra alatti teljes légcserét.

Miért fontos túlméretezni és 1 óra alatt kicserélni a levegőt?

Engem nem zavar ha megy 2-3órát…

De erre a kérdésre sehol nem találok választ.


Ui.: a konyha-nappaliba 2-őt terveztem a két végébe mert téglalap alakú a helyiség.

Azért nem raknék be 4-et(5 a szobával együtt) mert így is 75.000 a legolcsóbbnak darabja. Na ha muszáj berakni akkor már inkább utólag bevésetem a födémbe mert kb egy árba lesz már vele így lassan 😁

Más miatt nem néztem ezt a fajtát, csak a beton födém miatt, ez kicsit olcsóbbnak tűnik mint egy komplett szellőztető rendszer.


Bocsi ha hosszúra sikeredett 😁

Remelem a válaszokkal tudtok segíteni rajtam is és még a hozzám hasonlókon 😁



febr. 11. 15:41
 1/10 Bereczk Jénos ***** válasza:
39%

Én az állandó szellőzés híve vagyok, mert könnyebb a meleggel spórolni!!!! Leírom hogyan csinálom, mert bár roppant egyszerű, már a ház építésekor is tudni kell mit akarok!!!!!

A házakban minden meleg, áporodott levegő, a plafon alatt megreked, ha ablakot nyitok, hogy kicserélődjön ez a levegőt, sokáig kell szellőztetni, vagy valami technikai berendezésre, áramra van szükség, hogy ezt eltávolítsuk!!!!

Nálam ez a berendezés, a gravitációs fűtés kazánja, ami a levegőt beszívja, hogy honnan, hát a mennyezet alól, mivel a kazán egy hőcserélő, a beszívott levegő átmegy a kazánon és távozik, már csak azt kell megoldani, hogy legyen egy levegő bevezető csatorna a kazán alá, hogy a kinti hideg bejöjjön, a kazán mellett felmelegedjen, így a lakásban sosincs hideg, de a levegő mindég tiszta!!!!

Nálam a kazánból hideg égéstermék távozik, így minden meleget megspóroltam!!!!!!

febr. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Mi nem cseréltük ki az ablakokat és tökéletesen friss a levegő

A hőcserélő olyan mint az olyan hepaszűrő amit simán megkerül a levegő.

Jogilag nem lehet belekötni.

febr. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
3 x olvastam az első hozzászólást,de szerintem az sem érti aki írta.
febr. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Talán segít

[link]

De javaslom keress fel szakcèget, mert ezt komolyan mèretezik. Ha teletűzdeled a lakásodat szóló g3pekjel, nem biztos, hogy jó működèst eredmènyez.

Különböző nyomáson, vesztesègekkel kell teljesíteni a komfortos lègcserèt, ezèrt mèretezik 30%al fölè. De nem mindegy a lakók száma, helyisègek funkciója a lègcsere mennyisège.

febr. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló: Kb 22 éve épült a ház és klímával fűtök, plusz dolgozom így nem tudok otthon lenni szellőztetni, szóval tárgytalan a valamid. Ui.: Elég a pont nem kell 500 !-jel :)


2. Válaszoló: Én igen, plusz kapott külső 15cm szigetelést és 30at felülre :)

Lehet, hogy igazad van, nyilván ezt gyakorlatban érezzük csak, de meg mindig jobb mint egy darab műanyag cső a falban ami mindig hideg :)


3. Válaszoló: én sem nyugi, de nyomatékosította eleget a !-jelekkel :)


4. Válaszoló: Lehet inkább ez lesz :)

A szoba és a fürdőszoba az megfelel a kiírt értéknek (amit tud a ventillátor, mondjuk a fürdőbe eleve az “olcsó” pàra érzékelős menne)

Csak a nappali+konyha miatt vagyok megakadva, túl nagy légköbméterre és a kiírt adat “kevés” a ventillátoron (persze amit írnak róla tudod…)


Csak laikusként gondoltam elég lesz a két végében 1-1 ami “nonstop” megy aztán majd így mind a 4 venti mint egy szép nagy család el működik csendben :)

febr. 11. 19:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha pára, penész miatt van büdös, páramentesítő kell
febr. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

Na már itt tartunk. Sok pénz a mindenféle szigetelésre, tökéletesen záródó ablakokra azért hogy egy hermetikus zárt burokba tegyük otthonunkat, és természetesen a régi kéményeket is befalaztuk, hogy véletlenül se tudjon megmozdulni a levegő, szellőzést adva.

És most, utólag borsos áru berendezéseket vásárolunk, mert rájöttünk hogy mégse olyan jó az a hermetikusan lezárt otthon, esetleg a penészképződés is elindult... Itt tart egy olyan világ, ahol hülyére veszik az embereket, csak azért hogy mindent eladjanak és bezsebeljék a pénzt!

febr. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6. Nem penészedik, szellőztetek. :)

Pára meg abszolút nincs, sőt még kevesebb is. Nincs budos csak legyen légcsere mikor nem vagyok otthon vagy alszok. :)


7. Nem kellett be falazni, plusz mikor még nem volt le szigetelve még párásodtam és plusz penészedtem. :)

Teljesen jó ez a “burok”, teszteltem, nyitott ablaknál is (bukora persze) is max 15ezer Ft egy hónapra a fűtés :)

Fából meg soha nem hozam ki ilyen olcsón, hozzá teszem, szigetelés előtt simán eldurrantottam 40ezeret, akkor éreztem úgy, hogy mintha fa tüzelés lenne még mindig :)


Szellőztetni akarok csak, mikor nem vagyok otthon vagy épp alszom. :)

Szeretem a friss levegőt, a szobában nonstop bukón van az ablak, akkor is ha fűtök. De ha van jó alternatíva a bukó ablakon kívül elfogadom. :)

febr. 11. 19:19
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nem fontos a hővisszanyerès, elèg a sima szellőztetès, arra is vannak olcsóbb rendszerek. Jelkemzően penèszmentesítès szellőztetèssel címek alatt találni. Itt szobákba beèpítenek lègbevezetőket, helyisègeket ajtóknál összekötik lègátvezető nyílásokkal, ès a fürdö,wc,konyha területeken elszívás törtènik központilag.

[link]

Lènyegesen olcsóbb, egyszerűbb. A ventilátor lehet páraszabályzott, de akár időkapcsolós is. Ez egy egyszerű lègcserèt csinál.

febr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%

"Nincs budos csak legyen légcsere mikor nem vagyok otthon..."

Amikor nem vagy otthon, akkor minek a légcsere? Az emberi tevékenység, a hajszárítás, a felmosás, a főzés, a hagymapirítás csinálja a párát és a büdöset. El nem tudom képzelni, hogy amikor nincs otthon senki, akkor miért kell folyamatosan szellőztetni?!?

febr. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!