Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Honnan jöhet a zaj?

Honnan jöhet a zaj?

Figyelt kérdés

Egy lapostetős, két emeletes, tégla társasházba költöztem nemrég. Alattam egy huszonéves pár lakik. A srác kissé agresszíven viselkedik, mert azzal gyanúsít, hogy zajongunk felette. Ezeket a zajokat két hónappal a beköltözésünk előtt kezdte észlelni, amikor még semmilyen cuccunk nem volt ott, nem is tudtunk volna ott lakni, én többször voltam ott takarítani hétköznapi délelőttökön, de ő akkor dolgozik, állítólag.

Éjjel bútorhúzogatást észlelt, meg az zavarta, hogy én a “sarkamon járok”, azóta a bútorhúzogatást állítólag nem észleli, viszont arra panaszkodik, hogy minden nap délután öttől megőrjítjük őt a “sarkon járással”, meg a “dobálással” és fogalmam sincs, mire gondol.

Egyrészt, nincs ilyen fix napirendünk, általában otthon sem vagyunk 17 órakor vagy ha igen, akkor már előtte is. Másrészt a cipőnket levetjük a küszöbön, a lakásban zokniban mászkálunk, a szobában még vastag szőnyeg is van. A konyhánk alatt van a hálószobájuk, de mi este 9 után nem csinálunk már semmit a konyhánkban, mert készülünk aludni, mégis idegesítjük őt.

Többször kértem már, hogy nyomozza ki a zajok valódi forrását ahelyett, hogy velünk erőszakoskodik (elkezdi ütni a plafont az ágyunk alatt hajnalban pl. vagy szétveri a gázvezetéket), de semmilyen lépésre nem hajlandó, mert “FELÜLRŐL JÖN!” a zaj.

Kértem már, hogy jöjjön be, győződjön meg róla a saját szemével, hogy nincsenek nálunk olyan tárgyak, amivel az általa sérelmezett zajokat elő lehetne idézni. Csekkolja le a barátnőjével, hogy mi hogyan hallatszik le, de ezekre sem hajlandó. Azt hiszi, hogy hazudok, amikor mondom neki, hogy nem voltunk itt és hasonló tények, amik ellentmondásba kerülnek az ő elképzeléseivel.

Múlt szombaton pl.betegek voltunk, ezért rendhagyó módon otthon kotlottunk egész nap, aznap azt mondta, hogy “ma egész csendesek voltatok”, hát csak néztem, hogy ma?! Máskor itt sem vagyunk egész szombaton, most meg fulltime program volt! (Nyilván a valós zajforrása nem volt itt aznap, de ez benne fel sem merül.)

Szóval semmilyen utánajarásra nem hajlandó, plusz nem is hisz nekem, ezért én kezdtem foglalkozni ezzel, hogy nehogymár mások miatt büntessen minket állandóan, már a kislányom konkrétan fél attól, hogy “mikor kopog a bácsi”.

Sajnos a mi lakásunkban csend van, vagyis én nem hallom azokat a zajokat, amit ez az ember, pedig az segítene pontosítani a zajforrást. Mi sokszor otthon sem vagyunk, éjjel alszunk - nyilván: kisgyerek mellett nehéz lenne mást tenni egy egyszobás lakásban… Ha véletlen otthon vagyunk napközben, akkor 9-20 óráig hagyom a gyermekemnek, hogy szaladgáljon, táncoljon, énekeljen, de ezt valamiért még sosem említette ez a szomszéd, mint ahogy azt sem, amikor beteg és éjjel is többször szívni kell az orrát porszívóval, bár ez egy halkabb porszívó. Kérdeztem a közvetlenül mellettünk lakó szomszédot, mert köztünk különösen vékony a fal, ő azt mondta, hogy nagyon ritkán gyereksírást hall át tőlünk, de semmi mást.

Szóval úgy van, hogy én a legfelső szinten lakom, van két falszomszédom, de közülük csak egy nyugdíjas bácsi, aki állandó lakó, a másik nem lakik ott, csak néha odajár. Az alattunk lakó panaszos egyetlen szomszédja a bácsi alatti lakás, mert a másik oldalán orvosi rendelő van, amiben csak hetente 2 nap van munka. Az alatta lévő lakásban megintcsak kérdőjel, hogy laknak-e, nagyon ritkán látok ott is mozgást. A mellette lévő földszintiben úgyszintén, de azért ott inkább.


A kérdésem, ha van valakinek tapasztalata ebben - hogy ilyen blokkházban honnan származhat olyan zaj, ami felülről jövőnek hangzik? Egy ismerősöm mondta, hogy egyszer ki akarta hívni a rendőrséget, mert azt hitte, betörtek a mellette lévő üres lakásba: tisztán kivehető volt egy nő és egy féfi beszélgetése + 1 kutya a szomszédból, aztán kiderült, hogy az üres lakás alatti lakásból hallotta ezt, vagyis nemcsak, hogy nem oldalról jött, de közös fala se volt ezzel a lakással, csak egy él.

Vagy mit lehet kezdeni ezzel?



febr. 26. 02:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az újépítésű házakban, ha házközponti fűtés van, akkor a radiátor rendszer erősen viszi a hangot.

Víz-csatorna közös vezetékek?

Utcáról beszűrődő zajok?

Fölső-oldalsó lakásokból is érzékelheti az alattad lévő a zajokat.


Nem jár a mosógéped, mosogatógéped éjszaka?

febr. 26. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van központi fűtés gépház?
febr. 26. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincs, konvektoros az egész ház, illetve valakinek a klímáját szoktam hallani éjjel, hogy azzal fűt. Ez egy kb. 50 éves ház lehet vagy idősebb, a stílusa alapján. A házirend 8-20 óráig enged zajokat, csak ebben az intervallumban használom a gépeket.
febr. 26. 06:54
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát mivel egy társasház nincs kizárva,hogy egy kopogó szellem az.


Még olcsón megúsztad,a mi társasházunkban,van egy huhogós gyerek.

Van egy huszonéves gyerek aki egy idióta lett a sok drogozástól,mindig ahogy éjfélt üt az óra elkezd huhogni torkaszakadtából, mint egy bagoly, órát lehetne igazítani hozzá,olyan pontos,ahogy éjfélt üt az óra már huhog is.

febr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hú végig olvastam a kérdést mindig tiszteltem az ilyen nyugodt kiegyensúlyozott embereket,mint amilyen te vagy kérdező.


Én nem vagyok ilyen nyugodt ember mint te.

Legjobb esetben is az agresszív szomszédot elküldeném a pics*ba,illetve megkérdezném tőle,hogy kinek a fas*a végét tisztelhetem magában?

febr. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, hogy a kisgyerek szokott szaladgálni, táncolni stb. Ez áthallatszódhat erős dübörgésként, "sarkon járásként" ha felerősítik a falak a zajokat. Lehet, hogy azért hallja délután öttől, mert ő akkor ér haza (?), csak tipp. Persze ettől még nem lehet egy kisgyereket egész nap csöndben ültetni, de lehet hogy ezt hallja többek között.


Ha nem együttműködő a szomszéd, akkor neked nehéz bármit is tenni. Esetleg még ha napközben felkopog, akkor családostul lemenni és ott ülni nála tizenöt percig, hogy hallatszódik-e a zaj úgy is, ha nem vagytok ott. De valószínűleg ezt sem engedné meg.


Ha ennyire csendes a ház, akár az is lehet, hogy az emberrel van valami gond mentálisan. Talán skizofrén és hangokat hall. A barátnője is ugyanúgy hallja ezeket a zajokat?

febr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt teljes mértékben vállalom, hogy tőlünk IS megy zaj, de meggyőződésem, hogy a szomszéd által panaszolt zajokhoz mi csak hozzáteszünk. Egész egyszerűen nem stimmelnek az időpontok. Eleve két hónapig itt sem laktunk, nincs fix napirendünk, legtöbbször nem vagyunk otthon délután 5 órakor, éjjel alszunk, a szomszéd nálunk jóval később tér nyugovóra. Egyszer nagyon elkerekedett a szeme, amikor mondtam, hogy legkésőbb 21 órakor muszáj elkezdenem az altatást és ilyenkor már nyilván nem vagyunk a konyhában, azaz a hálószobája felett. Sajnos neki lövése nincs, milyen az élet egy kisgyerekkel, abban nincs semmi rendszer az intézménylátogatást kivéve, egy kisgyerek nem 17-20 óráig táncol, hanem 5 percet most, 2 óra múlva 20 percet, oké, hogy hall ebből valamit, de még ha az egészet hallaná is, az nem egy konstans, jól kiszámítható, naponta ismétlődő parádé, ráadásul én a házirendhez igazodva korlátozom is a lányomat, azaz lecsendesítem, mondom neki, hogy most már/még a szomszédaink pihennek, később vagy másnap lehet ismét, ha még aktív, akkor próbálom intellektuálisan lekötni stb. Az a bosszantó ebben, hogy hiába töröm magam, járok lábujjhegyen, kapok frászt, ha leesik valami, stresszelünk egy kisgyerekkel együtt, ha ez a süsü pasas mindenki más zaját is ránk keni, aztán még ő a szegény áldozat, aki “csak” egyszer dörömbölt hajnalban idén, pedig minden nap szenved “tőlünk”.
febr. 27. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!