Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kaució nélkül milyen esély...

Kaució nélkül milyen esély van rá, hogy találunk albérletet?

Figyelt kérdés
2010. okt. 25. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Kevés. Sokan ráfáztak már azzal, hogy nem kértek kauciót, utána meg otthagytak nekik több 100.000 ft tartozást.
2010. okt. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Van. Persze attól is függ, milyet akartok, olyat, ahol a tulaj egyik szobájába költöztök be, esetleg egy külön lakrészbe, de ő is ott lakik, könnyen találtok így.

Ha olyat vennétek ki, ahol kell, próbáljatok meg egyezkedni a tulajjal, hogy részletekben fizetitek ki a kauciót.

2010. okt. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

én nagyon szkeptikus vagyok az ilyen esetekben.

max talán akkor mennék bele, ha kaució gyanánt letétbe helyeznének nálam egy azzal egyenértékű dolgot.

pl: laptop, plazma tv.

2010. okt. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szerinted ki adná oda a laptopját, mikor azt napi szinten használja? Meg különben is, egy idegennek odaadni ilyen értékű dolgot? És ha nem adja vissza, vagy tönkreteszi? Ez azért elég érdekes elgondolás. És nehogy azzal gyere, hogy te meg a házadat adod, ami nagyobb érték, mert egy házat nehezebb tönkretenni mint mondjuk egy számítógépet. És nehogy már egy laptop tönkretétele egyenértékű legyen azzal, hogy mondjuk foltos lesz a padlószőnyeg. Meg ugye a házból a bérlőt bármikor ki lehet tenni, de azért egy nagy értéket csak úgy odaadni...

És ha az ember csak úgy zsebből ki tudna rántani 100 ezreket, akkor biztos nem a másét venné ki, hanem saját lakásra fizetne be. Mert ugye az albérlet egy pénznyelő és mint olyan, szükségmegoldás. És sokan vannak, akik épp annyit tudnak kigazdálkodni, hogy a bérleti díjat kifizessék, nemhogy kaucióra gyűjtögessenek. Nem mindenki olyan szerencsés, mint a főbérlők, hogy csak úgy befolyik a pénz havonta más nyomorúságából és munkájából.

2010. okt. 25. 15:49
 5/7 anonim ***** válasza:

lol a kis felhaborodott :D te majom!

a valaszolo meg csak segiteni akart a rongyos kis eleteden te...

2010. okt. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: létezik, de én még nem láttam.


Tulajdonképpen nem is akarok, jó nekem hogy a bizalmat megalapozza egy letét a tulajnál. Ha akarnám, akkora kárt tudnék itt 1 nap alatt véghezvinni, hogy a kaució tuti nem lenne elég a fedezésére. Bútorok, ablakok, függönyök, vécécsésze... :D Szóval ez főleg a bizalom miatt fontos szerintem.

2010. okt. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Láttam már dolgokat... így azt mondom, hülye az, aki nem kér kauciót. Az albérlet kiadójának benne van az albérletben a pénze, nem a máltai szeretetszolgálat. Még ha vki nem is putris meg készakarva csinálja, ha úgy alakul, 1 hét alatt is be tudja hozni a kauciót, akár még olyan dolgokból is, hogy leszakad a wc-lehúzó meg eltöri a szemetes tetejét... de véletlenül összemaszatolni a falat sem annyira nehéz, és az nem két filléres tétel ám, újrafestetni. Esetleg egy kitörött ajtóüveg...


Volt ismerősöm, akinek a bizalomból meg a nem elkért kaucióból durva kára keletkezett, főleg miután az albérlő játszotta a hülyét, hogy azt a kárt ott nem ő csinálta, és aztán eltűnt, mint szürke szamár a ködben.

2016. okt. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!