Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha van az én (80%) és anyám...

Ha van az én (80%) és anyám (20%) nevén egy lakás, akkor ugye nem teheti meg azt, hogy lecserélteti a zárat és nem hagyja hogy ott lakjak?

Figyelt kérdés
Oda is vagyok bejelentve. Tehát 80% az enyém, 20%-ig az övé a lakás.
2009. jan. 5. 09:44
 1/2 yuda ***** válasza:
100%

Jogilag természetesen nem,de szinte biztos,hogy te sem akarod jogi útra terelni a dolgot-ezt nektek kell megbeszélni,és ha annyira nem megy az együttélés : külön lehet költözni,attól még megmarad a részed.


Ennyi erővel ha lecseréli a zárat,akkor te másnap feltöröd és te is lecseréled,de ennek szerintem semmi jó vége nem lenne.Jobb lenne,ha mindketten engednétek valamiben és középen találkoztok,bár részleteket nem írtál,de nyilván van valamiféle affér közöttetek.

2009. jan. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ha a 20%-os tulajdonos-résszel rendelkező mama egyben haszonélvezeti joggal is bír arra a lakásra, sajnos megteheti, élete végéig. Ha nincs haszonélvezeti joga, nem tehet ilyent. Jogi út hosszú és drága, max. a lakáshasználat megosztását lehet bírói úton megpróbálni. Lehet próbálkozni a haszonélvezeti jog megvásárlásával is, aminek jogilag meghatározott ára van, életkor függő az összege. Ügyvédi segítségre lesz szükséged, ha a mama nem hajlandó megegyezésre.
2009. jan. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!