Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vajdaságból -Magyarországra?...

Vajdaságból -Magyarországra? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Gyors ,és rövid leszek.

Már egy ideje beszélünk erről férjemmel,itt ahol élünk,egy kis város, többnyire szerbek vannak, nagyon magányosak vagyunk.

Akik vannak magyarok,azok is zárkózottak,beszürkültek.

Én egy olyan városban nőttem fel,ahol egy utcában akár 15-20 gyerek is össze jött,itt könyörögni kell, hogy engedjék a gyereket..

Bővebben most nem mennék bele...

Mind ketten dolgozunk, utazunk,vagyis én jelenleg szülési szabadságon vagyok jövő augusztusban kell kezdenem,a nagyobb gyerek,idén kezdi az elsőt. (3-man lesznek elsősök,és csak ő kisfiú...)

Nem tudom kint hogyan működik,férjem kapott egy jó munka lehetőséget.

Itt is viszonylag jól keresünk,vagyis jól keresünk.

Mivel harmadik gyerekkel vagyok szülési szabadságon,így kapok állami támogatást 10 évig,és amit az állam fizet,mivel szülési szabadságon vagyok.

Tudom, nálatok van gyes,gyed,de fogalmam sincs mit jelent.

Nagyon megköszönném ha segítenètek.

Van saját házunk,autónk,de egyszerűen nem bírom ezt a légkört,és férjem sem.

Nem adnánk el a házat,csak kimennènk pár évre,ott sokkal több lehetőségünk lenne



ápr. 12. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezért felesleges átjönni, pláne ha ott megvan minden. Itt ti csak szerbek lennétek, akikkel itt se nagyon barátkozik senki.
ápr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel harmadik gyerekkel vagyok szülési szabadságon,így kapok állami támogatást 10 évig,és amit az állam fizet,mivel szülési szabadságon vagyok."

No ezt jól megaszondtad.

A helyedben én Vajdaságon belül költöznék - Kanizsa, Zenta, Ada vonalon.

ápr. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jól van na 😁

Tehát,a házat nem adnánk el, nagyon sokat költöttünk eddig rá.

Kanizsa nekem nem bejövős,Zentáról jöttem,az sem a régi.

Adaa, hát...

A munka lehetőség nagyon jó amit Szegeden kínálnak neki, át rágjuk még,van időnk ♥️

ápr. 15. 17:56
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Szegeden jó munkalehetőség? A legelmaradottabb város a bérek terén és munka alig van, innen elmenni szoktak az emberek, mert nem találnak munkát.

Szeged se a régi, 20 évvel ezelőtt sokkal élhetőbb hely volt. Jó helyen vagytok ti odaát, nem kell átjönni és elvenni a magyar emberek munkáját, amit itt alig találni.

ápr. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
"nem kell átjönni és elvenni a magyar emberek munkáját" 🤣 Na ezen most jót nevettem, köszi!
ápr. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

5#

Lehet neked nevetséges, nekem nem az. Mikor egy ilyen átszakadt ember miatt tesznek ki leépítéskor, mert igaz sík h.lye volt a munkához meg mindenki utálta, de nyalni annál jobban tudott a vezetőnél, így maradt, az nem volt vicces.

ápr. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mind ketten magyarok vagyunk, köszönöm,te élnél olyan városban,ahol nem érzed otthon magad? Ahol félsz megszólalni olykor?

Ahol elmész ügyet intézni,és egy K***va szót nem tudnak magyarul és volt rá példa, hogy felemeltèk a hangjukat ,mert nem tudsz annyit szerbül?? Itt, mindenhol ezek vannak,posta, rendőrség,stb...

Mikor elkezdtünk járni férjemmel, kimentünk focizni a pályára,letámadtak bennünket a szerbek,mert magyarok vagyunk,férjem barátját szó szerint össze verték,nekem semmi bajom nem esett szerencsére,pedig mi csöndes ,vissza húzódó emberek vagyunk viszonylag.

Itt vannak a gyerekek,őket féltem leginkább.

De igen,gondolj amit akarsz,egy csöpp együtt érzés nincs benned.

Gondolkodj mielőtt bármit is írsz..

És itt van ez a kkkk VMSZ ,semmit sem csinálnak,vagyis,ott kint kellene Magyarországon a segítség,nem itt nálunk, Vajdaság szerte rengeteg ismerősöm van, tényleg rengeteg,és itt annyira nem vészes a helyzet mint ott nálatok ez tény.

ápr. 19. 07:46
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
#7. Az ugye eszedbe sem jutott, hogy a gyerekeiddel együtt megtanuld az ország nyelvét?!
ápr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem alap volna, hogy ahol születtél/élsz megtanulod az ország nyelvét, esetedben már rég meg kellett volna, és be kellett volna illeszkedni. Nem nyafogni meg félni kell, hogy nem értenek magyarul, nektek kellene szerbül beszélni, mivel ott éltek, az az otthonotok, gondolom ezért nem szeretnek ott benneteket. Ha ott nem érzed otthon magad, itt se fogod.

Ahogy látom a magyar se tökéletes, az utolsó bekezdésben már mégsem olyan rossz odaát, mint itt lenne, akkor minek akartok átjönni?

ápr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!