Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A drágább zárakat is ilyen...

A drágább zárakat is ilyen könnyü feltörni?

Figyelt kérdés

Elszórtam a lakáskulcsom, és egy autószerelő ismerősöm kinyitotta fél perc alatt. Egy kis akkus fúróval belefúrt a zárba, és már ki is nyílott az ajtó. Végülis happyend lett, mert ez volt a cél, hogy bejussak, de elég aggasztó, hogy egy ilyen hétköznapi olcsó szerszámmal bárki betörhet.


Új, modern ajtóra sajnos nincs pénzem, de zárat mindenképp vennem kell. Van-e olyan, amit nem lehet csak így megfúrni?



ápr. 18. 03:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden zárbetétet ki lehet nyitni, csak megfelelő szerszám és tudás kell hozzá mindig. Ami számít az a felnyitási idő intervalluma. Egy Abus , Cisa, vagy Mottura zárbetét több olyan biztonsági elemet tartalmaz, ami miatt a felnyitási idő jóval tovább tart. Ilyen például a zár testbe beépített vídia tüske, amit már nagyon-nagyon nehéz átfúrni, (de nem lehetetlen) de egy "sima" fémfúróval nem fog menni. Ezt hívják "fúrás védett zárbetétnek, de ez nem teljesen igaz, hisz ki lehet fúrni ezt is vagy pl ki flexeleni, csakhogy ez nagy zajjal, és több idővel jár,és ez az amit már egy betőrö nem engedhet meg magának a "munkája" során.
ápr. 18. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez nagyon gyors volt és csendes is, a szomszédok biztosan nem hallották. Túlzás nélkül fél perc volt az egész, úgy, hogy kényelmesen letérdelt, betette a fúrúhegyet a gépbe és nekiállt. Egy rutinos sietős betőnek ezek alapján 10 mp is elég lett volna.
ápr. 18. 05:39
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Nekem ez a szakmám, elárulom hogy a legeslegdrágább biztonsági ajtók (amik drágábbak mint a teljes házad) is kb 10 percig bírják és azok már a legmagasabb biztonsági besorolással rendelkeznek. Olyan nincs hogy feltörhetetlen, csak az nem mindegy hogy mennyi eszköz kell hozzá és mennyi ideig lassítja a betörőt.
ápr. 18. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen egy 3-4 eft os egyszerú betétet könnyedén ki lehet nyitni, de a fent említett zárbetét márkákat már nem fúrta volna meg csak könnyedén.

De ezek a zár betétek 30-40e ft- tól indulnak felfelé,de akár 100eft is lehet,ez csak a betét ára, amibe bele dugod a kulcsot.

ápr. 18. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy nem csak fúrásban kell gondolkozni. A 3-as válaszomban már 30-50 centis páncélajtókra céloztam a 10 perccel. Lakossági ajtóból nem gyártanak olyat ami 30 másodpercnél tovább bírná, mert nem éri meg.


A fentebb írt "fúrásbiztos" zárak pl 5 másodperc alatt lesznek cseppfolyósak termittől, és ami folyékony az már nem tud szorulni!

ápr. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Egy rutinos sietős betőnek ezek alapján 10 mp is elég lett volna."


Nem, neki is kb ennyi idö lett volna, mert ugyanannyi idö odakészülni, összerakni a fúrót, és a fúrás ideje is adott.

ápr. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Társasházban mindig az a cél, hogy a te ajtód jobb legyen mint a többieké, akkor nem hozzád mennek.

Családi házban az ajtó a legkevésbé fontos, hisz vannak ablakok ahol be lehet menni. Ott és egyébként lakásnál is sokkal többet ér a riasztó meg kamera.


Az a legjobb ha be van kötve távfelügyelethez és ezt ki is táblázod, pl ajtóra. (képekkel mert akkor az analfabéta cickány is megérti).


Illetve érdemes lakásbiztosítást is kötni ami betörésre is érvényes.

ápr. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Én vettem egy jobb zárbetétet (nem egy, hanem három sorban vannak a csapok, törésvédett, fúrásvédett), aztán rájöttem, hogy magammal cseszek ki, ha felszerelem.

Ha egy tréfás kedvű valaki belenyom pillanatragasztót vagy csak úgy elromlik, akkor sehogy nem tudok én sem bemenni a lakásba. Illetve lehet hogy termittel ki lehet égetni (#5), de akkor vehetek egy új bejárati ajtót.

Aranyat, kápét nem tartunk otthon, a legértékesebbek a laptopok, de azokat meg visszük magunkkal, ha elutazunk.

ápr. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Ha elfogadható áron keresel nehezzen kinyítható zárat, akkor javaslom a kéttolú kulcsos bevéső másodzárat.

Persze ezt is ki lehet nyitni, de egyszerűbb inkább az ajtót befeszíteni. Ha ez a zár egy vasajtón van, akkor pedig egyszerűbb flex-szel levágni az ajtópántokat, mint kinyitni ezt a típusú zárat.

Legalábbis gépész/lakatos szakmai háttérrel így gondolom.

ápr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Minden zárat ki lehet nyitni. Az olcsókat 1-2 perc, míg a drágákat 20-30 perc intenzív fúrást kapalálást követően.

A betörők is az "alacsonyan lógó gyümölcsökkel" kezdik. Amíg találnak 1-2 perces ajtókat, addig nem fognak a 30 percessel bajlódni főleg nem egy lépcsőházban.

ápr. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!