Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hideg lakást, hogy lehet...

Hideg lakást, hogy lehet melegebbé varázsolni?

Figyelt kérdés

Sajnos olyan lakásban lakom, amiben túl kicsi a konvektor és nagy a belmagasság és nagyon nehéz felfűteni 18 fokra is, pedig még be sem jöttek a nagy hidegek. Azon a tanácson kívül, hogy költözzek el, kinek milyen ötlete van még, hogyan lehetne melegebbé tenni? A szőnyeg mennyire számít, vagy a falvédő? (Szélső lakás, hidegek a falak és a padló is.)A nyílászárók egyébként jól le vannak szigetelve.

Köszönöm a válaszokat.


2010. nov. 2. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy puha szőnyeg sokat számít, hogy a lábad ne fázzon át. Ha nagyon magas a lakás, akkor gondolkozz el egy álmennyezet felszerelésén! A konvektort nem tudod nagyobbra cserélni?


A falvédő is jó lehet, de ennél komolyabb szigetelést nem érdemes feltenni, mert akkor a külső vakolat fagy le (pl. ha belülről állnál neki hőszigetelni hungarocellel).


Valószínűleg az álmennyezet segítene a legtöbbet.

2010. nov. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ. Albérlet, úgyhogy se álmennyezet, se konvektor csere nem lehetséges, de a többit kipróbálom.
2010. nov. 2. 10:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha megteheted, a szekrényeket tedd a külső falakra.

Ahova tudsz, tegyél szőnyeget és falvédőt. Ha megteheted, tegyél a falra függönyt, drapériaként. Rengeteg hideget felfognak.

2010. nov. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Lehet, hogy egyszerűen csak rosszul van beállítva a konvektorod hőfokszabályzója, és már 18 fokon lekapcsol.

Nem hiszem el, hogy létezik olyan kis konvektor, ami még most, hogy nincs hideg nem fűt fel 18 fok felé.

Szerintem mindenképp nézesd meg.

2010. nov. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Esetleg egy kis hősugárzót vehetsz, 3 ezer körül már lehet kapni akciósan, én panelban használtam, a fűtésszezon előtt, ha hideg volt. Esténként használtam pár órára, úgy nem vettem észre az áramszámlámon sem.


[link]

2010. nov. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
28%

Mivel én is hasonló cipőben járok. Ezért körbe nézegettem neten. Rengeteg cikket elolvastam és a legjobban ez honlap jött be ami egy épületgépész cégé. Foglalkozna a radiátortól a gázkazánig mindennel

[link]

Ezek nagy részét kipróbáltam és bevált.

2010. nov. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!