Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakcím bejelentésnél mennyire...

Lakcím bejelentésnél mennyire ellenőrzik a tulajdonos aláírását?

Figyelt kérdés
2010. nov. 4. 14:22
 1/8 A kérdező kommentje:
pontosabban a szállásadó aláírását
2010. nov. 4. 14:25
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Nem nagyon. De ha kiderül, hogy nem ő írta alá, akkor ellened közokirat hamisítás miatt (a lakcímbejelentő ugyanis közokiratnak minősül) büntetőeljárás indul.

Tudom, mert egy "kedves" albérlőnk így jelentkezett be állandóra a lakásunkba (mi csak ideiglenesre szoktuk engedni) - véletlenül derült ki, de automatikusan indult is ellene a rendőrségi eljárás, írásmintát vettek tőle és tőlünk is és már bíróságon van az ügy.

2010. nov. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
mi kaptunk engedélyt tőle ideiglenesre bejelentkezni,csak nem tudja aláírni a papírt mert távol lakik,viszont nekünk meg sűrgős lenne,viszont bajba sem szeretnék kerülni emiatt.
2010. nov. 4. 14:32
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Küldjétek el neki a papirt emailben csatolva, nyomtassa ki, irja alá és postán elsőbbségivel adja fel. A postaktg-t fizessétek ki neki, igy biztos megteszi és ti is hozzájuttok a papirhoz teljesen törvényesen. Én nem próbálkoznék az aláirással és nem is engedném másnak.
2010. nov. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
14.38 vagyok, ha ez nem működik, mert eredeti papir kell nekik, akkor küldjön meghatalmazást valakinek, aki közelebb van és akiben megbizik, akkor ő is aláirhatja helyette
2010. nov. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ebbe így ne menj bele, ahogy az előző kedves válaszadó is írta, ha valami nézeteltérés, vagy probléma van elég nagy bonyodalmak lehetnek belőle.
2010. nov. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ideiglenes címnél semennyire, és amúgy sincs belőle semmi kára a tulajnak, főleg, ha tud róla.

Állandó címnél viszont tulajdoni papírokat meg mindenfélét kell csatolni, ott gondolom nagyobb a szigor.

2010. nov. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mivel én idén intéztem ilyesmit, ezért elmondhatom, hogy a lakcím bejelentésnél kérnek tulajdoni lapot, és azt, hogy a tulajdonosok közül egy vagy mindegyik jelen legyen, amikor valaki arra a címre be akar jelentkezni. Ha a tulaj nélkül vagy kénytelen intézni, akkor kérnek hivatalos meghatalmazást, és egy nyilatkozatot a tulajtól, hogy engedélyezi a bejelentkezést. Lehet, hogy még bérleti szerződést is kérnek hozzá, amin a tulaj leellenőrizhető aláírása van. Egyébként mostmár az aláírásokat nyilvántartják az okmányirodában, tehát simán meg tudja nézni az ügyintéző a dolgokat, ha úgy érzi, valami sántít az ügyben.
2010. nov. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!