Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vályogház kontra egér?

Vályogház kontra egér?

Figyelt kérdés

Mióta fűtés van, csak az egerekkel harcolok.Adjatok már valami tuti tippet, amivel végérvényesen kitessékelem őket a lakásból kérlek, mert már az őrület határán állok.Az utóbbi 3 hétben 12 egeret fogtam meg.Ajtó, ablak zárva, ha ki-be jövünk, nézzük nem e szaladnak be?Ha megfogtam, utána végig takarítom, meg nézem az egész lakást, fészkük nincs, hogy esetleg valamikor befialt volna és azóta rejtőzködnek.Méreg a gyerek miatt nem jó.A ragasztó (nekem legalábbis) az egeren kívül mindent ragaszt.Egérriasztó?Attól be sem jönnek?Vagy ha már bent vannak távol tartja őket 1-1 helyiségtől?

A szomszéd béna macskája meg megkergeti őket, aztán ahogy sarokba szorította , elcammog.Viszont van egy rakás disznójuk, kecskéjük, de nem raknak le mérget, a macsek miatt.Valahogy erőszakoljam rá őt is az egérirtásra?De hogy?

Köszi előre is!


2010. nov. 9. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Pedig macska.

A vályogházban az egerek a falba fúrnak járatokat.


Szerezz be egy normális, egerésző macskát. És ennyi. Meg lesz oldva a gondod.

2010. nov. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

van elektormos egértávoltartó készülék is

távoltartja őket, ha nem si azonnal,de az emberi füllel nem hallható hangos szól, és ha van egér előbb-utóbb max 2 héten belül elmenekülnek a bosszantó sipoló hang miatt

nézz körül, vaterán van eladó 4-5e ft egy készülék, kb 40-50 nm lefed egy készülék

+ rakj fel sok egérfogót, idővel el kell fogyni az egérnek, na meg vannak fadobozos egérfogók is, abba bemászik, megeszi, majd a méregtől pár nap alatt elpusztulnak

2010. nov. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Van valami konnektorba dugós, riasztó a hálóban ahol a gyerek van, ott nincs is egér.De az volt az útmutatóján, hogy az egész házat lefedi és tessék.Ha látom őket felhajtom és elrendezem, végig nézem a házat, tuti nem marad, hacsak akkor a falban nem.

Köszönöm!

Akkor kölcsönzök egy macskát.

2010. nov. 9. 11:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Mosta kaptam, mert én is irtózom az egerektől, talán ez segít:

Szerencsére van olcsó és zöld megoldás a kis sajtpusztítók ellen, ez pedig a borsmenta olaj. Ha ezt a könnyen beszerezhető folyadékot kis vattalabdákra öntjük, és a stratégiailag fontos pontokra helyezzük, véget vethetünk az egerek látogatásainak. A rágcsálók ugyanis irtóznak a menta szagától, és el fogják kerülni - mindenáron. Pár ilyen labdacs a konyhába és a kamrába és megoldottuk a problémát.

2011. máj. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!