Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan bizonyosodhatok meg...

Hogyan bizonyosodhatok meg róla, hogy nincs több egér a lakásban?

Figyelt kérdés
Panellakásról van szó (4. emelet!), szombaton az asszony meglátott elsuhanni egyet a konyha irányába. Kiakadás, para, irány anyósom. Másnap reggel profi szakemberek jöttek, méreg-kockákat helyeztek ki, azt mondták, hami után 24 óra, és annyi. Azt is mondták, hogy ha nem találnám meg a tetemeket, no para, nem lesz büdös, elszárad. (Köszi!) Első éjszaka két kocka fogyott (régóta nem használt cipősszekrényben, ahol előtte rágásnyomokat láttunk egy papucson, illetve konyhában mosogató alatt is egy, ebbe az irányba zúzott az a bizonyos szombaton.) A szobákban 3. napja érintetlen a cuccos, tetemet még nem láttam. Hol a p-ba jöhettek be??? És főként, hogyan lehetek benne biztos, hogy tiszta a levegő? (mennénk már haza)
2011. szept. 20. 17:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
alapvetően, nem értem miért akadályoz ez abban h otthon legyél, hiszen eddig is otthon voltál nem? amúgy én réseket keresnék a falakon a bútorok mögött is, ha biztos vagy benne h egér volt az, akkor tegyél ki vmi csalit és nézd meg h rámozdul-e.
2011. szept. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mi akadályoz? Igen jelentős fóbia. A többit köszi.
2011. szept. 20. 18:08
 3/15 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy nem, nem voltam otthon eddig is, leírtam, hogy az észlelés után eljöttünk, bár minden nap hazanézek.
2011. szept. 20. 18:09
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Mulattságos. Olyan aranyos egy kisegér. Szép gombszeme van.

Válasz:nem lehetsz biztos. ahol bejöttek bejöhetnek később is. panelben pl.acsöveg mellett, a strangon..)Ahogy hül az idő jöbbek be a melegre. Hagyj kint valahol kaját (darab dió, sajt),akkor majd látod ha újra bejöttek.

2011. szept. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%
Szerezz be egy macskát. Így garantáltan nem lesz problémád, ugyanis ha egeret lát, megfogja. Innentől pedig bizonyos lehetsz abban, hogy nincs egeretek :)
2011. szept. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Jah, a macsekon én is gondolkodtam, de hát mégis csak egy panellakás. Köszi!
2011. szept. 20. 18:32
 7/15 anonim ***** válasza:
Nézd meg a spájzban a szellőzőrácsot. Amikor irodának béreltem ilyen lakást, oda a madarak fészkeltek be. Oltári bűz, szemét. Kitakarítottam, a két rács közét szorosan betömtem rossz ruhákkal, majd visszatettem a belső rácsot is. Igaz, hogy ezek madarak voltak. Egér ellen talán a külső rácshoz (belülről) valami keményebb lapot (műanyag, vagy alulemezt) kellene berakni.
2011. szept. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Igazából azt tudnám ajánlani hogy nézz körül alaposan. Ha fűtéscső vagy ilyesmi mellett látsz annyi helyet ahol beférhet, akkor betömöszölöd. Gipsz, vagy cement némi vízzel és meg is van.

Persze újra próbálhatnak jönni majd, csak sokkal nehezebben.

2011. szept. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egy ivartalanított macska teljesen jól elvan egy panelben is. (bár az nyémek,ha fognak kint egy egeret akkor behozzák (még élve) és megmutatják,hogy mit fogtak)
2011. szept. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, körülnézés betervezve. A spájz rácsait már pár éve betömködtem, akkor madarak miatt:) Ráadásul oda (spájz)is tettek a szakik mérget, de az is érintetlen. Ha lesz is macska, kizárólag ivartalanított, tudom, hogy sok lakásban tartanak. De én eddig még aranyhalat sem engedtem be a kecóba.:) Valahol olvastam, hogy egér nyitva felejtett ablakon is bemászott már, akár több emelet magasságban is. Ez lehetséges? Mert kb 1 hete/10 napja egyszer egész napra nyitva maradt az egyik.
2011. szept. 20. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!