Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Patkányok ellen mit lehet tenni?

Patkányok ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Párom nagymamájának vidéki házában (pontosabban a kertben, pincében, nyárikonyhában) úgy elszaporodtak, hogy minden betakarított terményét megrágják, tönkreteszik. A mérget nem eszik már meg, a gipszes keveréket szintén. A ragasztót nem meri kipróbálni a macska és a kutyák miatt (kistestűek). Mi már vadászgörényen gondolkozunk, nagyon el van keseredve. Az utcában rajta kívül senki nem irtja őket.

Van valami ötletetek?


2010. nov. 10. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
A szomszédunknak is volt a nyáron. Ő a mérget (valami kapszula) kutyatápba rakta, mert látta,hogy azt dézsmálják folyamatosan. Szépen fogyott is belőle. Egy-két után már egy sem volt!
2010. nov. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és vannak kifejezett patkánycsapdák. Azt is ki lehet próbálni. Leraktok kettőt, kaját bele! Én még olyan rágcsálót nem láttam, aki mondjuk egy kolbászdarabot elutasított volna!:))
2010. nov. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Talán érdemes lenne ultrahangos riasztóra beruházni, állítólag hatásos.

Viszont én nem értem, hogy ha mérget ki lehet tenni akkor ragasztót miért nem? A méreg is veszélyes a kutyára/macskára.

2010. nov. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3. vagyok megint. Nem tudom, az önkormányzathoz vagy valami ilyen helyre nem lehet beszólni? Ha annyi a patkány valakinek kötelessége tenni valamit.
2010. nov. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Csapdázni is próbált, (legalábbis patkányfogóval), de nem működtek rendesen, a kaját persze megették róla. A mérget nem tudom, hova teszi, de kuty-macs nem eszik bele. A patkányok se. Lehet jó ötlet a kutyatápba keverés! Csak nehogy kiválogassa...

A bejelentésről nem tudok... de tényleg nagyon sok van.

2010. nov. 10. 11:08
 6/7 1 srác válasza:
viszem a vadászgörényem:D
2010. dec. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A kistestű kutyák meg barátkoznak velük vagy mi?:D Meg a macskák is?:D
2011. júl. 12. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!