Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A lakásunkat megszállták az...

4k05 kérdése:

A lakásunkat megszállták az egerek, már hármat sikerült elkapnunk csapda segítségével, de a jó ég tudja hogy mennyi van még. Szerintetek érdemes hivatásos egérírtót hívni, vagy mi magunk is pontot tehetünk az ügy végére?

Figyelt kérdés
2010. nov. 15. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy jó egerésző macska sokat segithet és ingyen van, mégha kölcsönkértek egyet, akkor is.Lakásban a mérget nem javaslom, mert ha valami eldugott helyen pusztul el, akkor büdös lesz.Kérdezd meg, mennyiért vállalják, mert a csapda nem elég hatékony szerintem.
2010. nov. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Mi egérragasztóval irtottuk ki őket.Elég hatékony,bár nem igazán humánus.
2010. nov. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csapdákkal is el lehet kapni mindet. Én nem voltam megelégedve a sima egérfogó hatékonyságával (sokszor elmenekültek), így csináltam egy egyszerű csapdát, ami az esetek nagy százalékában elfogja az egeret. Ha az egér elkezdte rágni a diódarabot a csapdában ráesett egy harangformájú tálka. Ha a tálka lent volt szinte mindig volt alatta egér.
2010. nov. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előző általa írt csapdához hasonlóz szoktam anno használni én is, fogsz egy kis darab deszkát (vagy hasonlót) ráteszel egy fél dióval precízen kipeckelt befőttesüveget (az üveg peremét a fél dió élére teszed), ez annyiból jobb, hogy itt látod is azt, hogy fogás van, vagy csak lecsapódott, aztán megfogod az alátéttel együtt és elviszed a szomszéd maccskájának, hadd örüljön.
2010. nov. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nem k ell extra szakember. A csapós irtók teljesen jók. Szerteszét elhelyezel 5-10 darabot (1-2-t nem érdemes, csak legalább 5-öt!) és szépen meglesznek. Humánus, mert azonnal összetöri a kis koponyáját.

A cserép (harang) szerű megoldás régi és tiszta módszer. Talán valóban ez a legjobb - és ha sajnálod az egeret így akár ki is telepítheted (jó messzire persze.)

A ragasztó borzalmas. Szomjan hal, miközben kínlóidik napokig, hogy kiszabaduljon.

A macska csak olyanoknak megoldás, akik macskát akarnak tartani. Amúgy csak egy újabb gond (akkor már az egér tartása kevesebb vesződséggel jár - és ha mégis megunod kiirtod, nem úgy mint a macskát. Kölcsön macska nem megoldás, egyrészt mert nem marad meg kölcsönben, mert házhoz szokik, másrészt ha bajod van vele és kiirtod (ld "újabb gond"), akkor nehezen magyarázod meg a kölcsönadónak. :-)

2010. dec. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!