Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan újíthatnám fel a házamat?

Hogyan újíthatnám fel a házamat?

Figyelt kérdés

Egy régi tömés házban lakunk, már nagyon ráférne egy felújítás. Külső, belső vakolás, járólapozás, stb., sorolhatnám...

Jelenleg férjem dolgozik csak, mert én hónapok óta betegállományban vagyok, ráadásul közben még a munkahelyemen is felmondtak emiatt. Dolgozni egészségi állapotom miatt még jó ideig nem fogok tudni elmenni.

3 kamasz gyerekünk van.

Kölcsönt nem kapunk. Párszor próbálkoztunk már különböző helyeken, de vagy azért utasítottak el, mert tömés ház, vagy egyszerűen nincs olyan állapotban, nincs akkora értéke, hogy fedezetül szolgáljon. Persze, ha nem tudjuk felújítani, nem is lesz soha. De ha nem kapunk kölcsönt, nem tudjuk felújítani. Szóval ez egy ördögi kör.

Egy ismerősünk nagyjából kiszámította, hogy kb. 1 milliót rá kellene költeni, hogy lakható maradjon, de nincs ennyi pénzünk, sőt jelenleg semennyi, amit a házra költhetnénk...

Csak sajnos így lassan életveszélyes lesz benne lakni, mert egyre romlik az állapota...

Nem tudom mi tévők legyünk.

Ha van valakinek valami ötlete, írjon, mert nekünk már nincs. Előre is köszönöm a válaszokat.

38/N.


2010. nov. 16. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha jelenleg nincs félretett pénzetek, az azt jelenti, hogy nem tudtok félre tenni.

A hitelt miből fizetnétek vissza?

2010. nov. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hát sajnos pénz nélkül sehogy, mert ha még a munkaerőt nem is kéne megfizetni, de az anyagokat igen.
2010. nov. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Adjátok el úgy ahogy van, és vegyetek egy nagyobb lakást. Biztos kaptok hitelt még hozzá, mivel bőséges önerőtök lesz. (ha nem lenne elég a lakásra a ház és földterület ára)
2010. nov. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mivel hasonló cipőben jártam,tapasztalati dolgokat tudok mondani.De kicsit meredek lesz.Szóval a tömés ház-ha nem vizesedik-az nagyon szuper dolog.De ma már más a higiéniai és komfortigénye az embernek,mint abban a korban,mikor épült. Ezért nagyon sokan rosszul,és költségesen állnak hozzá a felújításhoz.Vakolat az például nem való erre a házra.(vakolni csak úgy lehet,ha előtte kb 12-15 cm-enként 60-as szegekkel megszögeled,majd vékony kötöződróttal "berácsozva" megdrótozod,erre lehet vakolni.Különben a vakolat ugye nem marad meg rajta.)Hát ezért inkább úgy kell csinálni,ami erre alkalmas.Sározni kell,(tapasztani)persze az nem lesz teljesen egyenes,de sima az igen,mivel ezt kézzel kell csinálni.A "sárzás" anyaga is spéci:kell hozzá "sárgaföld"-másszóval lösz,ezt legalább egy hétig kell duzzasztani vízben,meg kell alaposan keverni kb 5 %-nyi lótrágyával és kevés oltott mésszel. Az alapvakolat részébe,amit vastagabban kennek fel(ezt lehet kőművesszerszámokkal is csinálni) kell még pelyva,vagy apró szalmatörek.A felső(simító)réteg hígabb,törek nem kell bele,de több lótrágya.Rosszul hangzik,tudom,de ez van,ezt így kell csinálni,évszázadokig így csinálták.Nem lesz egyébként büdös egyáltalán.Meszelni lehet rá,oltott mésszel.Vagy enyves festéket is lehet rátenni,de ahhoz elő kell meszelni.Más nem jöhet szóba.Ha a fal nedvesedik, akkor az enyves festék sem jöhet szóba,csak a mész. Az oltott mész,ha megszárad,nem"fog",teljesen jó és szép egyenletes is.Mészhidráttal nem szabad meszelni mert az csíkos lesz és porlik, erre szoktak mindenféle butaságot belekeverni,pld étolaj,de az nem jó,és drága és felesleges is.Ha csempézni szeretnétek,azt a falfelületet meg kell szegezni-drótozni,amint mondtam,rendes vakolat,csemperagasztó. De ha csak kisebb felületre kell,mondjuk a konyhapult fölé,arra a drótozásra rá lehet tenni a csempét az alapsárzásnál leírt sárral is,kicsivel több lótrágyával.Aztán rendes csempefugázóval kell kifugázni.A járólapozás is rettentő drága lenne egy ilyen házba,mert ha hozzányúlsz a jelenlegi padlóburkolathoz,ott biztos betonozni kell,ami sok pénz.Inkább azt kell megnézni,hogy mi van most.Ha cementlap,arra flexibilis ragasztóval felteheted a járólapot.Ha hajópadló,arra tehetsz laminált parkettát.Mindenesetre én azt javaslom,hogy tömésházat ne akarj úgy átépíteni,mintha tégla volna,mert rettentő sok pénz és nem lesz tartós.Kérdezz meg inkább egy öreget,hogy hogyan tartják karban a házukat.Egy biztos:az ilyen házat nem szabad hagyni tönkremenni,mert akkor vége.
2010. nov. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!