Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kb. mennyit kérhet el egy...

Kb. mennyit kérhet el egy tetőfedő-bádogos az alábbi munkáért?

Figyelt kérdés
Adott egy régi építésű, palatetős 60 nm-es ház. A palák 4-6 helyen elcsúsztak, és ezáltal beázik a lakás. A szélvihar megrongálta még a kúpcserepeket is, azt is vissza kellene rakni, illetve megtépkedte az ereszcsatornát, amit szintén vissza kéne helyezni és pótolni ott, ahol kikerülhetetlen. Szóval nem egy tetőfelújítás, inkább javításnak mondanám. Ezt szeretnénk még a kemény tél beállta előtt megcsináltatni. Szerintetek kb. mennyi lehet a munkadíj,(ez nagyon fontos!) és mondjuk 10-20 pala, 10 kúpcserép, a bádog eresznek métere, illetve, hogy ezeken kivül még milyen kiegészítőkre lenne szükség. Ha számít nem vidékről van szó, hanem Bp-ről.
2010. nov. 17. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nyáron cseréltek 17m ereszcsatornát. Nem volt egy nagy munka, mert a tartókampók adottak voltak. Csak a régit kellett levenni és az újat föl. Kb 1,5-2 óra alatt meg is voltak vele.

40000Ft volt a számla.

A palát nem olyan egyszerű cserélni, pont ma tettem fel itt erre vonatkozóan egy kérdést. Ahogy olvasom a tetőre is kell mászni. A a tetőlécezés jó, ácsmunka nem kell én akkor sem lepődnék meg ha a végén hat számjegyű lenne a végösszeg. De ne legyen igazam. Tényleg függ sok mindentől, így látatlanban talán még egy szakember se tudna pontos árajánlatot adni.

2010. nov. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az utcánkban volt egy nyugdíjas ezermester bácsi, akit mindenki szívesen hívott a ház körüli kisebb-nagyobb munkákhoz, mert alapos volt és precíz, de sajnos nyár végén hirtelen elhunyt. Még ő mondta, hogy kb. 1-2 napos munka az egész, egyébként nála úgy 500 ft-ra jött ki 1 óra munkadíj. Tudom, hogy látatlanban nehéz bárkinek is bármit mondani, de az is nagy segítség volt, hogy leírtad, hogy nálatok mennyi volt az eresz.
2010. nov. 17. 23:11
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen nincs hogy mennyit kérhet! Amennyit akar!
2010. nov. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Előzőnek!

Igazad van, annyit kérhet, amennyit akar, és én is annyit adhatok amennyit gondolok?

Tovább olvasva látható volt, hogy a munkadíjára kérdeztem rá!

2010. nov. 18. 01:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha így (23:11) meg tudtátok volna oldani, akkor biztos olcsóbban meg lett volna. Na mag újabban úgy szoktak spórolni, hogy nem kérnek a munkáról számlát. Viszont akkor a mester jóindulatán múlik, hogy vállal-e garanciát a munkájára vagy sem.

Nálunk még külön kiszállást meg minden félét fölszámoltak. Anyagárba még az utolsó kis szöget is.

(Első voltam.)

2010. nov. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, meg közben eszembe jutott, hogy most nyáron tetőt rakatott át az utcában az egyik szomszédunk. Nem tudom, hogy kompletten mennyibe került, csak a bádogozásról beszéltem vele. Állítólag 120e-ért csinálták, de ebben benne volt az anyag is. Ereszeket nem kellett cserélni, csak a tető szélén és a kémények körül a bádogozást. Igaz nem volt kicsi a tetőjük.
2010. nov. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szervusz!


Átlagban 1000-1500 forint körül cseréljük nettóban a palák darabját munkadíjban(kúp pala ua.). Igen körülményes munka és rendkívül szerszámigényes.A csatorna cseréje ha létráról megoldható akkor 900-1500/fm munkadíj, ha magas épületről beszélünk és csak a tetőről oldható meg akkor nagy valószínűséggel vagy el sem vállaljuk vagy igen magas összegért. Sajnos a palatető minden tetőfedő rémálma. Remélem segítettem.

2010. nov. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hú, hát köszönöm a segítséget, nagyon használható infókkal láttatok el. Így már van rálátásom, hogy mire számíthatok. 16:18-as! Számításom szerint ez a munkálat kb. 40-50 ezer lehet, nagyon köszi a tájékoztató árakat!
2010. nov. 20. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!