Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehetne az osztályba...

Hogy lehetne az osztályba ilyen "naptárat" készíteni?

Figyelt kérdés
Elvállaltam a feladatot, hogy készítek egy ilyen határidő naptár szerűséget, negyedéves felbontásba, de most elég két hónapra is. Olyanra gondoltunk, amibe bele lehet írni, mikor van valami esemény (énekkari fellépés, stb), de nem nagyon van ötletem, hogy lehetne megvalósítani. Most karácsonyiba gondolkodok, de nem tudom hogy..
2010. nov. 22. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Én többnyire excellel szoktam az ilyen és ehhez hasonló feladatokat kivitelezni. A te "feladatodra" olyasmi elképzelésem lenne, hogy az első oszlop, első 31 sorát egyesítve beírod hogy "december" (itt a szöveget 90 fokkal elforganám). Ezután a második oszlopot 1-31-ig beszámozod és végül a harmadik oszlopban lehet feltüntetni az eseményeket.


Talán ha több infót adnál az elképzelésről...

2010. nov. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A mi osztályunk egyszer ajándékba kapott egy naptárat. Gigászi nagy volt, minden hónap külön lapon, valahol az A3 és az A2 méret között.


A lapok felső 10 centijén egy, a hónaphoz illő fénykép volt, aba volt beleírva a hónap neve (jól elütő, kontrasztos betűkkel, és csupa naggyal. Alatta egy óriási táblázat volt, ez töltötte ki a lap többi részét. 31 sora volt (értelemszerűen minden sorban egy nap, rövidebb hónapban az alsó néhány sor üresen maradt), és 5 vagy 6 oszlopa. Az első oszlopba volt írva a nap (sorszám+név (hétfő, kedd stb.)), a többi oszlop pedig arra volt szánva, hogy a családból minden oszlopba beírja valaki a nevét, és ott vezesse a programjait (énekkar, dolgozat, vizsga, vásárlás, barát jön stb.).


Mi az osztályban úgy használtuk, hogy fölülre a nevek helyett ilyesmiket írtunk: dolgozatok, versenyek, iskolai ügyek (ebédbefizetés, osztálypénz határidő, elmaradó órák stb.), egyéb. Ezeket értelemszerűen mindig kitöltötte egy erre rendelt, kellően szép kézírással bíró lány. Ezen kívül azt is beírtuk, hogy A vagy B hét van éppen. Szerintem ez utóbbi volt a leghasznosabb.

2010. nov. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteiteket!
2010. nov. 22. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!