Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vidék vagy város? Ti mire...

Vidék vagy város? Ti mire voksoltok? Miért?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 20:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Város. Sokkal több minden van, meg legalább van forgalom, emberek, nyüzsgés.
2010. nov. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Vidéki kisváros :)
2010. nov. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Két lehetőséget tudok elképzelni: Budapest, de akkor csakis belváros. Vagy agglomeráció ahonnan max 15-20 perc alatt beérek.
2010. nov. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Város központhoz közeli zöldövezete.
2010. nov. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
65%

Város, mert minden egy helyen van és nem kell naponta órákat utazni.


Egy 200000-es megyeszékhelyen élek. Vidéknek úgy tudtam, hogy a környékbeli, városon kívül kisebb települések számítanak. Legalábbis mikor középiskolába jártam, sokan voltak kollégisták, akik nem ebben a városban laktak, hanem messzebb, kisebb településeken.

Mikor úgy emlegették őket, hogy a vidékiek, akkor mindenki őket értette ez alatt.

Aztán egyetemre Bp-re jártam. Furcsa volt, hogy ott még egy megyeszékhelyen lévő város belvárosában élő ember is vidékinek számít.

Aztán egyetem után megint haza költöztem. Ekkor megint meg kellett szoknom, hogy itt nagyon furcsállják, ha azt mondom vidéki vagyok, miközben ugyan ebben a városban lakok.

2010. nov. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
77%

Is-is.

Város a lehetőségek miatt (Bp-en élek) vidék a nyugi miatt.

2010. nov. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerintem vidék, mert csak a faluban,tanyán van lehetőséged megteremteni az önellátásodat,függetlenségedet. A városban kiszolgáltatott vagy, mindenért fizetned kell, szinte csak azért jársz dolgozni, hogy a csekkeket ki tudd fizetni.

25 évet egy városnak nevezett faluban töltöttem, most meg lassan 8 éve lakom megyeszékhelyen, de ez unalmasabb, mint a falu ahol laktam. Lehet kényelmes a város, de az árát nagyon megfizeted.

2012. júl. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!