Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Város vagy vidék? Gyerekvállal...

Város vagy vidék? Gyerekvállalás előtt állok.

Figyelt kérdés

Jövőre tervezzük az esküvőt. Én a városban a 9. ker.-ben lakom főútvonalon, de nagy lakásban (78nm), ami fel van újítva, és bőven elfér majd 2 gyerek.

Viszont nincs lift csak 93 lépcsőfok mire felérünk, és zaj meg kosz, szmog. De ettől függetlenül én szeretek itt lakni, a párom nem.

Némi hitel, kettőnknek 2 autó, és kényelmes élet, nyüzsgés, és létezés majd még gyerekkel is.

A párom Pesttől 30km-re lakik, kertes ház a bátyjával egy udvarban, de külön lakásokban, amit teljesen fel kell újítani, és bővíteni, hogy normálisan tudjunk élni.

Ez néhány millió és csak hitelből tudnánk megoldani. Ez a lakás most 52nm.

Itt kell a 2 autó és rengeteg benzin mivel naponta jövünk a városba. (más a munkaidő beosztásunk)A városban elég 1 autó, nem kell hitel és nem költünk benzinre.

Viszont ha lesz gyerek akkor lesz udvar, tiszta levegő, nyugalom (nekem túlságosan is)

Szeretem a párom nagyon, de ha már vidékre megyek akkor jó lenne teljesen külön. A Pesti lakást nem tudjuk eladni így nem tudom mi a jó megoldás.Szerintetek? A párom nem gondolkodik, Ő azt gondolja hogy költözöm, én még nem tudom.


2010. dec. 5. 21:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Kompromisszumos megoldást keresnék. Lakásodat+párod házrészét kiadni bérbe, a befolyó pénzből vagy bérelni egy Bp-i, kevésbé forgalmas helyen lévő lakást, akár sorházban kicsi kerttel, vagy ha van önerőtök akkor hitellel kiegészíteni és venni egy ilyen sorházi lakást, a törlesztőrészletet kitermelné a meglévő lakásaitok bérleti díja, lehet hogy még többet is. Mi Pesthez jóval közelebb lévő településen lakunk (csak 5 km), de tényleg nagyon csendes és kihalt tud lenni, főleg hét közben. Én ezt imádom, de aki nem ilyen beállítottságú az kb. két hét után bekattanna. Szóval nem javasolnám neked a vidéket, pláne nem sógorral együtt. Viszont 96 lépcsőfok kicsi gyerekkel, babakocsival tényleg szörnyű tud lenni, mi jórészt e miatt költöztünk el a pesti lakásból.
2010. dec. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
vidék. Egyértelmű számomra, de én nagyon szeretem az ilyesmit. Mi külvárosban lakunk, házban. Nem bánom, hogy csak busszal tudunk bemenni a városba. Nem laknék a belvárosban, ha fizetnének sem.
2010. dec. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a pesti lakást kiadnám albérletbe, abból tudnád törleszteni a felvett hitelt inden hónapban. Szerintem vidéken jó ha van két autótok, de ha meg tudod busszal oldani a közlekedést, akkor én nem tartanék magamnak külön fent egy autót. Azt meg neked kell végig gondolni, hogy mennyire lesz csendes neked, mert a szmogos nagyvárosi élet nem az igazi a gyerekeknek. Főleg,hogy manapság annyi kruppos és asztmás gyerek van.

Vidéken lehet kutyátok, medence a kertben és magány is és ha már unod, irány a város egy kis csavargásra. Én is ezt csinálom és nem bántam meg!!

2010. dec. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!