Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hagyományos cserépkályhába...

Hagyományos cserépkályhába lehet szenet tenni? Illetve tüzifán kívül mással füteni.

Figyelt kérdés
2009. jan. 14. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
van amelyikben lehet, van amelyikben nem. Jobb ha kihagyod, mert a szén nagyobb hőt ad, és szétégetheti a kályhát.
2009. jan. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Lehet szénnel fűteni a cserépkályhában, csak ne túl sokat rakj rá egyszerre!!
2009. jan. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha dupla ajtós, tehát alulról is kap levegőt a tűztér, ebben az esetben égethetsz szenet is benne. Egyszerre azonban ne sokat, mert szétdőlhet a kályha. Mellesleg a sok salakkal is lesz probléma, amit a szén maga után hagy.
2009. jan. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
használhatsz fabrikettet is. Kb. a barnaszénnel egyenértékű a fűtőértéke, teljesen száraz, kb. 2% a hamutartalma. Úgy kell égetni mint a szenet (tehát izzítani). Sajna elég drága, de megéri. Én vegyesen használom a tűzifával együtt.
2009. jan. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyermekkoromban mikor hazaértem az iskolából,két cserépkályhát is be kellett fűtenem,szüleim este tízig dolgoztak.Az iskolámban is cserépkályhák voltak,a gondnok hajnalban megrakta,a fára rápakolt egy teljes kanna szenet és meggyújtotta,otthagyta magára,ment a többit intézni.Egy kályha sem esett széjjel,volt viszont majdnem minden reggel kotlóstojás-szag és fűst.Csak szellőztetés után lehetett a tanítást megkezdeni.

Odahaza a fára ráraktam a kanna harmadát-kb.3,4liter szén-miután leégett,a másik harmadát,amikor az is leégett az utolsó részt.A levegőt csak az alsó ajtón adtam.Ez vált be,reggel hétkor is még langyos volt.

(A Metróban most akciós a szénmonoxid érzékelő/riasztó,nincs 3000 ft.,szerintem érdemes lenne egyet beüzemelni a kályha közelében.)

Meleg téli estéket!

2009. jan. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

az első választ arra alapozva irtam, hogy pár hete volt egy riport a tévében egy cserépkályha készítő mesterrel, akinek már az ősei is kályhások voltak. Ő mondta, hogy a kályháiban nem szabad szénnel fűteni, mert tönkreteszi.

az én kályhám bírta a szenet, kb. 35 évig használtuk így.

2009. jan. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2009. jan. 15. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!