Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tegyünk most? (gázórával...

Mit tegyünk most? (gázórával kapcsoltaos)

Figyelt kérdés

Még a múlt hónapban leszerelték a gázórát, azzal a céllal, h jogtalanul vételeztünk gázt, mert sérült a plomba, s elviszik kivizsgálásra. Most jött a levél, h mikorra kell menni a vizsgálatra, ahol már talán a szakértő is jelen lesz, de előtte is lehet már konzultálni az arra illetékessel.

2 lehetőség van szerintünk.

1. Beismerjük, h tényleg vételeztünk, s kiszabják gondolom a büntetést. Tudja vki, h mennyi?

2. Nem fogadjuk el, mert mi nem voltunk, de mi van, ha az apósom tényleg manipulálta a gázórát, aki sajnos meghalt azóta(nyugodjon békében), s beigazolódik, h tényleg volt vételezés, s akkor a szakértői díjat is+ kötbért is kell fizetni. Ez mennyi?

Aki járt így, s mondjuk tényleg vételezett gázt, mi lett vele, milyen eljárások voltak?

Miskolcra kell menni.

Köszi a válaszokat!


2010. nov. 25. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez alól nem tudsz kibújni. Különösen így, hogy Te sem tudod loptátok-e, vagy sem.

250.000 körüli összegre számíthattok, ha a szakértő azt állapítja meg, hogy manipulálva volt az óra. Ha kitartotok a "mi nem loptunk" verziónál, akkor esetleg le lehet alkudni a büntit.

2010. nov. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én millió közeli összegekről hallottam eddig mindíg!
2010. nov. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

10:08-as vagyok... A Tigázzal különben vigyázni kell, mert láttam a TV ügyvédjében, hogy bevett szokásuk lopással gyanusítani a fogyasztókat. Legtöbb esetben kiderült, hogy csak la akarták húzni az embereket.


Kérdeztem úgy egy hónapja a gázost, aki ellenőrizte a mi óránkat is, azt mondta, hogy például a mágnesezésnek szemmel látható nyomai maradnak, szakértő sem kell hozzá.


Szóval legyetek résen, lehet csak szivat a Tigáz.

2010. nov. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az írásodból azért elég jól kitűnik, hogy vétkesek vagytok csak nem akarod bevallani nem véletlenül érdekel a tényleg loptunk verzió.

kifizetitek a büntetést és legközelebb ügyesebben csináljátok.

2010. nov. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ki a fogyasztó? Kinek a nevén volt az óra? Ha az apósén, akkor az ezzel kapcsolatos terhek a hagyaték részét képezik, az átíráskor a szolgáltatónak ellenőrizni kell a vételi pontot...
2011. aug. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!