Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panelba lakunk. Teljesen fel...

Panelba lakunk. Teljesen fel van tekerve a fűtés, és alig meleg a fűtőtest. Erre fizessek ennyi pénzt? Nálatok is ilyen gyenge a fűtés? Lehet reklamálni ez miatt valahol?

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:

NEM a fütötestnek kell melegnek lennie, hanem a szobának. Te kb 36 fokos vagy, ha a fütötestet folyamatosan melegnek éreznéd, akkor ennél melegebb kellene a lakás hömérsékletének lenni.


Vegyél egy höméröt és ha az 18 foknál kevesebbet mutat, akkor reklamálhatsz, de azért, hogy a fütötest nem meleg, nem. (A fütésnek eleve csak akkor kell mennie, ha a lakásban ennél hidegebb van, nem állandóan.)

2010. nov. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 BlackSword ***** válasza:

Hát nem ártana... Gondolom központi fűtés... Lehet levegős a rendszer... Ilyenkor van egy szelep, és azt kell megnyitni (meg vödröt tenni alá)...

Nincs gondnok, házmester, vagy közös képviselő? Őt kéne keresni...

2010. nov. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez van. Biztos nincs 18 foknál hidegebb, de a jó édes anyukáját ennek a szabályozásnak, mivel a fejem nagyon érzékeny és hiába takarózom be nyakig, reggelre iszonyatosan fáj a hideg miatt.

Én arra tippelek, hogy nálunk még nem volt ablakcsere, de a legtöbb lakásban már igen, és ahhoz mérik a fűtés mennyiségét.

Kiakasztó a dolog, jelenleg radiátorral ÉS hősugárzóval fűtünk, ami azért kicsit durva szerintem :(

A közös képviselőt mindenesetre keresd meg, hátha tud valami okosat mondani.

2010. nov. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ez azért van mert elsz.ródott a fűtő test a 30 év alatt, ugyanis sok hosszanti csőből áll és már el van dugulva, korhadva az egész. Cserélj fűtőtestet. Mi cseréltünk és a 8-10 csőből kb 2 fűtött normálisan, mert a többi tropára ment. kérdezte is a szerelő, hogy itt meleg volt?...
2010. nov. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én egy kb 50 éves házban lakom, és szerencsére jól be van durrantva. annak ellenére, hogy a radiátorok is egyidősek a lakással.

bár tervezem a cserét.


sztem nézesd meg egy szerelővel, kérdezd meg a szomszédokat, hogy náluk mi a helyzet, lehet, hogy a hiba csak a te készülékedben van.

hívd fel a közös képviselőt, vagy a szolgáltató infovonalát.

2010. nov. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is első körben légtelenítsd. Mi albérletben lakunk, és a bérbeadó nem csinálta meg a légtelenítést főtésszezon elején (pedig ő volt itt egyedül éppen). Mostmeg cseszhetjük, a házmester se tudott kezdeni vele semmit.
2010. dec. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!