Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a normann...

Mi a véleményetek a normann fenyőfáról, mint karácsonyfa? Van valakinek vele kapcsolata?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy nem hullajtja a levelét (maximum nagyon keveset), nem gyantás és, hogy nem szúrnak a tűlevelei. Mi a véleményetek róla? Érveket, ellenérveket várok!
2010. dec. 5. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Én kizárólag lucfenyőt használok, illata van (norman fenyőnek nincs), hullatja a tűlevelét és szúr (norman fenyő nem).

Illat nélkül nálam nem karácsony a karácsony...

2010. dec. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, a fenyőillat nekem is hozzátartozik... :)
2010. dec. 5. 14:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi már jó pár éve normann fenyőt kapunk ismerősöktől karácsonyra. Én jobban szeretem a lucfenyőnél. Igaz, hogy valóban nincs illata, de cserébe jóval egyszerűbb a takarítás, hiszen alig hullik le egy-két tűlevél. Nekem jobban is tetszenek a dús ágai. Ami a legfontosabb, a lucfenyővel ellentétben ezt a fajta fát én is díszíthetem, mert nem böködi össze a kezem (a lucfenyő tüskéjétől vörös lesz a kézfejem). Az illatot egy vázába helyezett lucfenyő ággal pótlom.
2010. dec. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Így igaz. Nem hullik, nem szúr, szép dús. De drága.
2010. dec. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem is nagyon tetszik, főleg mert olyan dús a lucfenyővel együtt. Olyan igazi karácsonyfa, mint a filmekben. :)

A vörös kezet én is tapasztaltam diszítés után, meg a ragadós kezet is a gyantától.

2010. dec. 5. 19:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindig ezüstfenyőnk volt... Éveken keresztül. Minden évben előre elmentünk a kertészetbe, tesóval és anyuval, lefoglaltuk november végén a fát, megjelöltük, és frissen, karácsony előtt egy-két nappal vágtuk ki. Hát a tavalyit valaki kivágta helyettünk. Karácsony előtt egy nappal rohangáltunk az árusokhoz fenyőért. Több kritériumnak is meg kellett felelni. Legyen dús, jó széles, 2-2,5 m magas, és gyönyörű színű. Hát... Az árusok már csak csúnyácska kórókat tudtak mutatni, azt is lucfenyőből, amit eleve utálunk, mert szilveszter környékére már félig csupasz, nálunk nagyon meleg van a nappaliban mindig. Elmentünk a szomszéd településre, egy fenyőárushoz, és megtaláltuk az álomfát. Gyönyörű színű, dús, terebélyes, magas... és normann. Az idei is az lesz, meg az azt követő évek fái is. :) Nem bök, csodaszép feldíszítve, nagyon sokáig bírja, és igen, kicsit borsos az ára, de mindenféle szempontból sokkal-sokkal jobban megéri. A fenyőillatot mi is a lucfenyőből készült asztaldísszel pótoljuk. :)
2010. dec. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát szerintem nekünk is ilyen fánk lesz idén... :D Sőt,lehet, hogy jövőre is! :)
2010. dec. 5. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!