Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Létezik olyan visszacsapószele...

Létezik olyan visszacsapószelep, amit gravitációs fűtési rendszerben lehetne alkalmazni?

Figyelt kérdés

Visszacsapnia szivattyús áramlást kellene, de gravitációsan kellene nyitnia egy 2"-os csövön. Ezért szokványos rugós típus nem jöhet szóba.

Van elképzelésem, hogy milyen kéne, de nem írok előre semmit, mert nem akarok senkit befolyásolni.

(A bírószelep állítólag nagyon zajos és nem is igazán lehet kapni. Más megoldás kellene.)


2010. dec. 6. 18:43
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
A gravitációs fűtésnél áramlás van, nyomás nincs. Pontosabban lesz nyomás, mert ha nem tud lekeringeni, akkor felforr, és akkor már képes lesz átlökni a visszacsapó szelepet. A sima áramlásnál nem képes átjutni a melegvíz a visszacsapó szelepen.
2010. dec. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Átlökni? Inkább átszívni. Természetesen nem az előremenőre gondoltam felszerelni, hanem a visszatérőre.

De lehet, hogy igazad van. Erre gondoltam már én is. Ezért tettem fel a kérdést.

Ugyanakkor nekem elég fura lenne, ha a kazánban alul a meleg víz megállna és nem terjedne szabadon felfelé. Elég mélyen van a kazán, így már 35-40 fokos előremenőnél is javában megindul az áramlás.

Kérdés hogy ez be tudná-e húzni azt a leffegő nyelvet, vagy nem...

2010. dec. 6. 22:21
 13/32 A kérdező kommentje:
... vagy az EPDM golyót, ami majdnem hogy lebeg a vízben. Azaz egy leheletnyi áramlás kinyitja.
2010. dec. 6. 22:36
 14/32 anonim ***** válasza:

"Nem szívesen vésném szét az egész házat a kábelezéshez, ha egy pár ezer ft-os csappantyúval megoldható a dolog."


Nem kell szétvésni a házat! A vegyestüzelésű kazánon van a /kazán/termosztát, és ez vezérli az elmenőben levő mágnesszelepet. Ha a begyújtás után eléri a hőfokot a víz, -nyit a mágnesszelep. Ha visszahűl, akkor zár -és csak a kazánnál kell a vezérléseket összekötni, nem kell a házban fúrni-faragni!

2010. dec. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Ja, így már értem. Akkor ez gyakorlatilag egy csőtermosztát?

Ez így jó lehet.

Mindig lehűl a kazánban a víz mielőtt kapcsol a cirkó?

A mágnesszelepek legtöbbje alaphelyzetben zár, áram kell neki, hogy nyisson. Legalábbis én ilyeneket láttam. Mi van akkor, ha 80-90 fokos előremenőnél jól megpakolom a kazánt és jön egy áramszünet? Vagy neked fordított állású mágnesszeleped van?

Ami nem tetszik ebben a megoldásban, hogy egy 2"-os mágnesszelep q drága. Valami 50-60eFt+áfa. Legalábbis amit most gyorsan google-n néztem. + még a csőtermó.

2010. dec. 7. 08:18
 16/32 anonim ***** válasza:

Az igazság az, hogy nálam a "hagyományos" is szivattyúval megy, (le van szűkítve a 2"-os előremenő) a cirkó miatt.

A /hagyományos tüzelésű/kazánba be van csavarva egy "kazántermosztát" ami a beállított vízhőmérsékletnél lekapcsolja a gáz-cirkót, és nyitja a mágnesszelepet + indítja a "hagyományos tüzelésű" kazán szivattyúját. Ha lehűl a kazán -kialszik a tűz- visszakapcsol a gázra.

Ha "áramszünet van" -sajnos nincs tippem, de nálam a "hagyományos" megy napközben, és éjszaka kapcsol be a gáz, -ha szükséges. Így napközben (nyugdíjban) észlelem, ha áramszünet van.

2010. dec. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

""kazántermosztát" ami a beállított vízhőmérsékletnél lekapcsolja a gáz-cirkót"


De akkor nálam mégis kéne vésni, mert a vegyes kazán és a gázkazán a ház két ellentétes oldalán van, még csak nem is azonos szinten. Ezért a hidraulikus összeköttetés lenne jobb az elektromossal szemben.


Közben elvileg a fűtésszerelő azt mondta, hogy nyelves csappantyúval is működnie kellene a dolognak. Ha nem akkor bírószelep lesz. Ma kiderült hogy azt is tudnék szerezni.

Majd leírom a tapasztalatokat. Elvileg január elején kerül beszerelésre a csappantyú.



Feltettem egy másik hasonló jellegű kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__136316..

Megköszönném, ha ránéztek. :)

2010. dec. 7. 12:15
 18/32 anonim ***** válasza:

"De akkor nálam mégis kéne vésni, mert a vegyes kazán és a gázkazán a ház két ellentétes oldalán van, még csak nem is azonos szinten. Ezért a hidraulikus összeköttetés lenne jobb az elektromossal szemben."


Így már értem, nálam szinte egymás mellett van a két kazán, így csak vezetékelni kellett.

2010. dec. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Ha jól értem a kérdést akkor azt akarod elérni, hogy például, ha a gázkazán megy akkor az éppen "hideg" vegyes kazánt ne "fűtse"?

Nos, akkor erre a problémára meg kellene próbálni a 3állású csapot!

Ez mindig a termosztátnak megfelelően nyit-zár a gázkazán vagy a vegyes tüzelésű felé! Ezért az egyik mindig ki van zárva.

Hőcserélő esetén is használható.

2010. dec. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Hogy néz ki ez a három állású csap? És működik automatikusan?

Mert sima csap már van évtizedek óta, csak macerás folyton kézzel nyitni-zárni.

"Ez mindig a termosztátnak megfelelően nyit-zár a gázkazán vagy a vegyes tüzelésű felé!"

Ezt nem értem, hogy gázkazán, vagy vegyes tüzelésű FELÉ. Meg azt se hogy mitől három állású. Akkor három kivezetése van? Az nem jó, mert nem tudom mire rákötni. Milliókért átcsövezni emiatt az egész házat nem lenne célszerű.

A vegyes kazán gyakorlatilag a gázkazán szempontjából úgy van bekötve, mintha egy plusz radiátor lenne. Tehát a pincében ahol van a vegyes kazán, csak egy cső oda, egy cső vissza a felállás.

2010. dec. 12. 18:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!