Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mik a vélemények a takarékos...

Mik a vélemények a takarékos vagy a ledes izzókról? Tényleg olyan jók mint amilyennek mondják?

Figyelt kérdés
Mennyit takaríthatok meg ha kicserélem régi izzóimat valamelyik fajtára?
2010. dec. 7. 07:53
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
A napoban olvastam,hogy a takarékos izzókat csak olyan helyiségben használjuk,ahol nincs pl. kisgyerek. Hamarabb tönkremennek,mint a hagyományosak,a ki-be kapcsoláskor több áramot fogyasztanak. Ha összetörnek (szétrobbannak),akkor a bennük levő higany nagyon mérgező.
2010. dec. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Pont az ellenkezőjét tudom leírni annak, amit előttem írtak.


Élettartama tízszerese a hagyományos izzóknak, a LED-es pedig szinte elpusztíthatatlan.

Én fél év alatt cseréltem le az egész házban, kint és bent is. Ami a legfeltünőbb, hogy egy sem égett még ki, holott régebben gyakran előfordult, hogy a villany feloltásakor csak úgy elpattantak a hagyományos izzók. Olcsóbb kompakt fénycsöveknél van egy kis bemelegedési idő, de Osram, vagy Philips márkájú izzóknál ez már jelentéktelen.


Energiát is spóroltam a cserével, mert 2 ezerrel fizetek kevesebbet az Elműnek úgy, hogy közben klímám is lett.

Persze házról van szó, nem lakásról. Kisebb lakásban nyílván a megspórolható összeg is kevesebb.


LED izzónál a hideg fehér fényű szerintem zavaró, de lehet kapni meleg fehér fényűt is.

1000 forint kb., de akár 10-15 évig is kibírja. Ennek nyugodtan utánaolvashatsz. Fogyasztása pedig 1-2 watt.

2010. dec. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%
Utolsónak: rákerestem a LED-es izzókra, nem tévedtél egy nagyságrendet? Én 10.000 forint fölött látom az összeset.
2010. dec. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi tavaly tavasszal cseréltük ki a legtöbb izzónkat philips energiatakarékosra. A kamra, wc, előszoba, füdőszoba maradt hagyományos, mert itt gyakran és rövid időre kapcsolgatjuk, az pedig nagyon megrövidíti a takarékos izzók élettartamát. A többit viszont mind kicseréltük és - amellett, hogy felújítás miatt nagy teljesítményű gépek dübörögtek nálunk, nagy flex, betonkeverő, stb. napokig - közel 7ezer forintot kaptunk vissza az elműtől (átalánydíjat fizetünk). Az összes izzó cseréje kb.11 ezerbe került (kétszintes családi ház, de szerencsére akciósan vettük az izzókat), tehát egy naptári év alatt szépen megtérül a befektetés.

Még van egy olyan lámpánk, ahová gu10-es ledet szeretnénk, de 4 db kell, az pedig egy kisebb vagyonba kerül, úgyhogy egyelőre maradnak a hagyományos, 50 w-osak, csak nagyon figyelünk, hogy mennyit világít.

2010. dec. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!