Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A barátnőmmel eépítkezni...

A barátnőmmel eépítkezni szeretnénk. A GoogleMaps-en kinéztem egy utcát Diósdon, ahol vannak üres telkeknek látszó helyek. Hogy lehetne megtudni, hogy ki birtokolja azokat a telkeket vagy hogy egyáltalán telekké vannak-e már nyivánítva?

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Először is menjetek oda személyesen. A GoogleMaps pár évvel le van maradva, nálunk pl. a kocsifeljáró 5 évvel később jelent meg a házunk mellett!

Nézzétek meg, hogy megvan-e még a telek, aztán ott ha más nem, a szomszédoktól kérdezősködjetek. De az is lehet, hogy egy nagy tábla fog várni, hogy eladó, [telefonszám].

2010. dec. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Helyi tanacs.
2010. dec. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt az elsőnek igaza van, a google maps nem a legfrissebb.

Másrészt a pest megyei földhivatalba ellátogatva a cím birtokában kiadják a tulajdonost.

Vagy keresel egy ingatlanos ügyvédet, vagy egy jobb ingatlanirodát, és megkéred őket hogy húzzák le a takarnetről a kívánt tulajdoni lapot.

a tulajdoni lapoknak az ára kb. 2e forint/darab

2010. dec. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A tulajdoni lap ára 6000 Ft/db. És ez tuti.
2010. dec. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A nem hitelesé is? Azt tudom, hogy a hiteles példány drága, de a sima azért barátibb.


Bár már régen kértem:)

2010. dec. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utánanéztem hirtelen, és a nem hiteles tulajdoni lap megszűnt.
2010. dec. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem gyenge lehúzás... vagy mondhatjuk burkolt áremelésnek is.
2010. dec. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A takarnet-es tulajdoni lap nem 6ezer forint, hanem 2 körül van, jól tudja az egyik válaszoló!!

Nem hiteles, tehát nincs rajta földhivatali hitelesítés (pecsét, aláírás), de a földhivatal rendszeréből, frissen kerül lehívásra.

2010. dec. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azt olvastam most, hogy elektronikusan lehet kérni nem hiteles ingatlanlap másolatot 1000 ft-ért, de nem találom hogy kell. Valaki csinált már ilyesmit?
2010. dec. 8. 15:31
 10/10 anonim ***** válasza:

Az Ügyfélkapun is le lehet kérni a tulajdonlapot, de csak az I. rész elérhető, ami csak a telek adatait tartalmazza. Kiderül a méret, a besorolás, ilyesmi. Ingyen van.

Ha értelmesnek tűnik, akkor léphettek tovább.

Továbbá van olyan, hogy földhivatali betekintés, ami ingyenes. (Persze lehet, hogy az is megszűnt.)

Továbbá, ha nem a területileg illetékes Földhivatalban nézitek meg, akkor még pluszban levágnak a hálózat használatáért.

2010. dec. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!