Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tanköteles vagyok és betöltött...

Tanköteles vagyok és betöltöttem a 18, és azt megtudom csinálni h bemegyek az önkormányzathoz és a saját számlámra küldöm el a családi pótlékot szülői-i beleegyezés nélkül? és ennek lehet valami hátránya?

Figyelt kérdés
2010. dec. 18. 20:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%

Azt is megteheted, h elmész dolgozni......vagy kéregetni, vagy kukázni......

minek akarod a saját számládra a családi pótlékot?

Amúgy sztem nem lehet....

2010. dec. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Tinker Bell ***** válasza:
Jól mondja az első válaszoló! Ahelyett, hogy trükköznél azzal, hogy hogyan vágd át a szüleidet, inkább keress munkát! Diákmunka mindig mindenhol van!
2010. dec. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
9%

Igen és diákmunkával azt éri el h csicskának tartják azon a helyen és majdcsak h budit nem kell pucolni potom pénzért.

18/F

2010. dec. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A családi pótlék arra való, hogy a SZÜLÖK abból tudják a gyerekre való költségeik egy részét fizetni, és NEM arra, hoyg a gyerek elköltse valamire. Ez addig igy van, amig a gyerek tanul - ha már nem, akkor viszont nem jár neki semmi sem.
2010. dec. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Jogilag nem teheted meg.
2010. dec. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez az h rám kéne költenie... meg nem tudjátok a szitut.
2010. dec. 18. 21:30
 7/13 anonim ***** válasza:
A "rád kéne költenibe" az is beletartozik, hogy van hol laknod, van ennivalód, fütés, világitás és viz van, hasznalhatod az internetet - ezek MIND pénzbe kerülnek!
2010. dec. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hogy a kérdésre is válaszoljon valaki, meg tudod tenni, pontosan nem tudom, hogy mi a menete, de az egyik ismerősöm is elintézte, hogy neki utalják. Már nem az anyjával lakik, aki ennek ellenére zsebre tette a pénzt, és havonta egy 500-ast adott neki. Úgy gondolta, ezzel le van tudva a gondoskodás.
2010. dec. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

22:08 valahogy úgy vagyok én is!

És még 1x kihangsúlyozom h nem tudjátok h mi a helyzet!!!

2010. dec. 18. 22:43
 10/13 Tinker Bell ***** válasza:

"Igen és diákmunkával azt éri el h csicskának tartják azon a helyen és majdcsak h budit nem kell pucolni potom pénzért.

18/F"


Elmondanám, hogy én iskola mellett dolgozok. Természetesen diákmunkában, mert jogilag ez az elfogadható. Amikor eldöntöttem, hogy suli mellett dolgozni akarok, önálló akarok lenni, fogtam magam és besétáltam nem egy, nem kettő, hanem három diákszövetkezethez és regisztráltam hozzájuk. Az első munkáim a Tescoban voltak, éjszakai leltározás. Nagyon tetszett, jó buli volt és elég jól kerestem vele. De ezek csak egy-egy napra vonatkoztak. Aztán megkaptam az első komoly ajánlatot, és azóta is, lassan egy éve itt dolgozok. Nem wc-t takarítok és nem vagyok senkinek sem a csicskája. Ugyanolyan értékű dolgozó vagyok mint a többiek. Ja, és hogy hol dolgozok? Az egyik mobilszolgáltatónál, ügyintézőként, értékesítőként!

Jobb munkám van, mint annak aki idősebb mint én, és a suli elvégezte után keresett munkát!


Csak, hogy tudd!

2010. dec. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!