Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha megvettem egy lakást az...

Ha megvettem egy lakást az ott lévő szolgáltatásokkal mi fog történni? Pl kábel tv villan gáz. Ezeket át kell írni a nevemre vagy újra meg kell kötnöm?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak át kell íratni a nevedre!
2010. dec. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi az jó.

és ha én nem akarom pl azt a kábeltévés szolgáltatás akkor nekem kell felmondani?

2010. dec. 27. 22:22
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, hanem az előző tulajnak, hiszen ő kötötte a szerződést. Ha akarnád, se tudnád te lemondani, neki kell.
2010. dec. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a lakás átvételekor írjatok olyan papírt, amin rajta van a pillanatnyi gázóra-villanyóra-vízóraállás, ezt írjátok mindketten alá, dátumozva, tanúkkal ellátva. megtörténhet ugyanis, hogy az előző tulajnak van egy kis elmaradása a rezsiben. :-( Átíráskor mindketten legyetek ott minden szolgáltató ügyfélszolgálatán, egyidejűleg.
2010. dec. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ, erre gondoltam! :)
2010. dec. 27. 22:58
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Semmi szükség arra, hogy ott legyenek az átírásokkor az ügyfélszolgálaton, felesleges időpocsékolás.

Az pedig nem igaz, hogy "átírják" a szerződést. Teljesen új szerződést köt a szolgáltató a beköltöző lakóval, az előző szerződést pedig lezárják. Az új tulajdonos nem felel a régi tulajdonos tartozásaiért, a jegyzőkönyvben - vagy az adásvételi szerződésben - rögzített, mindkét fél által elismert mérőóraállások alapján a régi tulajdonossal a szolgáltató szerződést bont, és végszámlát állít ki, az új tulajdonossal pedig egy teljesen új szolgáltatási szerződést köt.

Az új szerződés megkötésének NEM LEHET akadálya az előző tulajdonos tartozása, a szolgáltató NEM TAGADHATJA MEG és NEM KÖTHETI AZ ELŐZŐ TULAJDONOS TARTOZÁSÁNAK MEGFIZETÉSÉHEZ az új szolgáltatási szerződés megkötését. [Próbálkoznak a szolgáltatók, de mindezt jogtalanul teszik.]

A régi tulajdonosnak nem szükséges jelen lenni, ő írásban nyilatkozhat arról, hogy kéri a végszámlát.

2010. dec. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Inkább annak a tanácsát fogadd meg,aki azt írta,hogy mindketten legyetek ott a szolgáltatóknál. Ha nem vagy ott,akkor nem tudod,hogy átírták-e a szolgáltatást. Későpbb ráfázhatsz erre.

Ezene az oildalon is már sokan írtak a rossz tapasztalataikról.

2010. dec. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez képest több évig keresték rajtam az előző tulaj elmaradt közös költségét. :-( Ebből okulva amikor ugyanazt a lakást én adtam el, és vettem helyette másikat, én bizony rászántam az időt, és a vevőmmel is meg az eladómmal is személyesen ballagtam be a szolgáltatókhoz. Kivéve a szemétszállítást. Na, a mai napig küldik az előző tulaj elmaradt számláit a címemre.


Lehet, hogy törvényileg nem terhelhetik rám az előző lakó elmaradását, de jobb a békesség, biztos ami biztos, jobb ott lenni az átírásnál mindkét félnek.


Főleg, mivel egyes szolgáltatóknál a papírt mindkét félnek alá kell írni.

2010. dec. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A közös költség külön állatfaj, az az egyetlen, aminél az előző tulaj tartozását rád terhelhetik. A lakásszövetkezet rendelkezhet így, sajnos, aztán pereskedhetsz évekig. Ezért kell a nullás számlát követelni az eladótól.
2010. dec. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!