Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Házi készítésű gumilövedékes...

Házi készítésű gumilövedékes fegyvert szabad itthon tartani esetleg önvédelemre használni?

Figyelt kérdés

Az elöltöltős múzeálisnak minősülő fegyvert hogyan kell igazolni hogy nem házi készítésű?

A gumilövedékesbe ugye kell akasztó hogy ne lehessen vele a gumin kívül mást kilőni.

A múzeálisokba van ilyen? Ha én teszek bele akkor azt ki ellenőrzi hogy megfelelő-e?


Köszönöm a válaszokat.


2010. dec. 30. 22:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha gumilövedékest szeretnél, akkor azt javaslom, hogy ne otthon barkácsolj, aminek komoly baleset lehet a vége, hanem vegyél egyet boltban. Otthon lehet tartani és indokolt esetben használni is lehet, de közterületre nem lehet vinni.
2010. dec. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Bocsánat ha off, de nem tudom kihagyni, szóval vennék gumizható gáz-riasztót, de amit kinéztem, nincs újonnan. Első, esetleg tudsz segíteni? RG89S, vagy RG69S.
2010. dec. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
36%
Eszedbe ne jusson!
2010. dec. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 doboszoli ***** válasza:
63%

Másodiknak.

Az Rg 89s gumibarát revolver, tehát a dobba a riasztótöltény elé be lehet tuszkolni a 8,2-es, ill. a 10-es gumit. Jelenleg csak használtan szerezheő be, 25-30 ezer körül.

Miután nem kimondottan gumizásra készült,az ilyen jelleg használat, (különösen tízes gumival) nagyon megterheli a szerkezetet, idővel tönkremegy. Ez lehet 10, vagy 300 lövés is.Sajnos, használtan nem ismerjük a múltját, hogy menyit nyúzták gumival, ezért az ilyen vásárlástól óva intelek. Ha mindenképp ilyen "összvér" megoldást akarsz, inkább az Alfa G30-at javaslom, újban. Sok acélalkatrésszel rendelkező cseh fegyver, könnyebb töltésű, mint az Rg.

Utcán viselni gumira töltve ez is szabsértés, viselési engedély birtokában is.

Ha portavédelemre kell, javaslom gondolkodj a Keserű-féle muzeális elöltöltősökben, ezek erre készültek, bírják a strapát akár Lapuával is. 70-100 joul körül teljesítenek, ami bőven elég, és szabályos a hatályos törvények értelmében. Az, hogy revolver, vagy puska, ki-ki döntse el.

A sufnitunningot sürgősen felejtsd el,(2-8 év), az alfeled egyirányú forgalmának megőrzése érdekében, ha érted mire gondolok.

Tudtam segíteni?

2011. jan. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Igen, köszönöm!
2011. jan. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Kösz hogy érdemben nem tudtatok egyetlen kérdésemre sem válaszolni. Pffff Csak tudnám hogy aki nem tud rá válaszolni minek írja hogy eszedbe se jusson. Biztos ennyiben kimerül a tudása...Szánalom
2011. jan. 3. 19:06
 7/18 anonim ***** válasza:

"Eszedbe ne jusson" vagyok, és nem értelek. Indoklást ugyanis NEM kértél.

Házi készítésű lőfegyver? Ki csinálta? Miből van? A kérdésedből eleve az derül ki, hogy gyakorlatilag SEMMIT nem tudsz a fegyverekről. Ezzel nincs is gond, nincs olyan ember, aki mindenhez ért, de az érdemi válaszhoz sokkal többet kéni tudni a "házi készítésűről".

De akár milyen buhera nagyon nagy bajt tud okozni. Csak abba gondolj bele, hogy ha egy gyárilag gumizásra alkalmas revolver a nem megfelelő (túl erős) riasztópatrontól tönkremehet, mi történhet egy "házival"? Ne állj neki, és ha van, ne süsd el.

2011. jan. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 doboszoli ***** válasza:

Na várj csak, hogy lásd a segítő szándékot, lefordítom a te értelmi szintedre:

Igazolni az MKH-kártyával lehet.

Nincs akasztó a muz. elölt.-ben.

Minden házilagos fegyverbarkácsolás, (még a légpuskában a rugócsere is), bűncselekmény, tétele 2-8 év.

Világos voltam?

2011. jan. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 doboszoli ***** válasza:

Még valami.

Ha veszélyben vagy, önvédelemre minden használható.

Külön fogják tárgyalni az önvédelem jogszerűségét, és a használt eszköz birtoklását.

2011. jan. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%
A szánalom Te leszel ha majd szétmegy a kezedben valami és leszedi pár ujjad.
2011. jan. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!