Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Pezsgős üvegbe kanál?

Eszterke95 kérdése:

Pezsgős üvegbe kanál?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy ha a kibontott pezsgősüvegbe kanalat raknak nem megy ki belőle az energia meg az alkohol...

Ez igaz? És mért?


2011. jan. 2. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem igaz.Pont annyira megy ki belőle,mintha visszatennéd bele a dugót,vagy nem tennél rá semmit.
2011. jan. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! :)
2011. jan. 2. 20:26
 3/9 anonim ***** válasza:
2011. jan. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%

Nem az alkohol megy ki belőle, hanem a buborék. Ezért szoktak bele kanalat vagy villát tenni. Én szoktam, és volt, hogy tényleg nem ment ki belőle a buborék másnapig sem, de volt, hogy igen.

A dugót ne tedd vissza, mert úgyis ki fog jönni. Persze ha csak arra az időre teszed vissza, amíg épp újra nem kell tölteni, akkor nem, de ha egy estére beteszed a hűtőbe visszadugott dugóval, az ki fog lökődni belőle egy idő után.

2011. jan. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
Mi évek óta úgy csináljuk, hogy egy kiskanalat rakunk az üveg nyakába és buborékos marad. Persze, nem napokig. Sok cáfolatát olvastam, de a gyakorlatban bevált. Próbáltuk kólával, abból érdekes módon kiment a buborék.
2011. jan. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. jan. 2. 20:50
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"érdekes módon..." igen nagyon érdekes, arra véletlen sem gondoltál, hogy a pezsgőben JÓVAL több szénsav van, mint a kólában?


Ez az oka annak, hogy a pezsgőben még marad valami másnapra, a kólában meg semmi. Ez nem csoda, vagy varázslat, sőt még fizikailag sincs értelme, abszolút SZERENCSE kérdése, hogy mennyi buborék marad benne. Magyarul a kanál nem ér semmit, ennyi erővel nyitott állapotban is be tehetnéd...

2012. jan. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyit hozzá tennék még, kedves előző "gyakorlatban beváltas" válaszoló, hogy hány pezsgősüveget hagytál magára teljesen nyitott állapotban? ühhüm, nyilván egyet se...


Az ok tehát a tapasztalat, viszonyítás teljes HIÁNYA. Dughatsz bele fakanalat is, ugyan annyi szénsav megy ki belőle, mintha nyitva hagynád az üveget.

2012. jan. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%
Én már próbáltam másnapig is, és akkor is buborékos maradt. Tudom, sokan cáfolják, de ha nekem beválik, kit érdekel?
2012. jan. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!