Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen lakást választanál az...

Milyen lakást választanál az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

Ha egy kerekesszékes mozgássérült helyében lennél, melyiket vákasztanád?


1: földszinti lakás (ablakon rács)

2: emeleti lakás, liftes házban (áramszünet lehet)

3: lift nélküli házban, 1. emeleti lakás és hozzá egy lépcsőlift (segédeszköz... amit viszont esetleg megrongálhatnak, hiszen a lépcsőházban van)


2011. okt. 21. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
öööö 2
2011. okt. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Foldszinti lakas, magas kuszob nelkul.
2011. okt. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
2
2011. okt. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1
2011. okt. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1.
2011. okt. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Minden féle képpen az egy. Neki az a leg fontosabb szempont, hogy a közlekedésben lehető leg kevésbé legyen akadályoztatva. Az, hogy rács van az ablakon, megszokható, de legalább attól még a földszinten van lépcsők nélkül. A rácstól még lehet szellőztetni, megbántani pedig nem akarom, de az ablakon kihajolni úgysem akar majd. A lift bár mikor elromolhat, vagy más miatt nem működhet. Akkor mit csinál? Emeleteken keresztül még levinni sem tudják. Oké, lehet azt mondani, hogy úgysem áll a lift napokig, legfeljebb aznap nem megy sehova, de miért csinálna magának még plusz kiszolgáltatott helyzetet? Ezen kívül is találkozik eléggel.:( Legalább ő maga ne bonyolítsa már a saját életét.

A lépcsőliftes megoldás megintcsak nem jó. Ahogy írtad is, bár mikor megrongálhatják. Suhancok nagyon jó poénnak gondolhatják, aztán meg a szerelés költségét még rá is verhetik, mondván, hogy az ővé, neki lett készítve, csak ő használja.

2011. okt. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
hát az a baj, hogy a földszinti lakások zöménél is van jó pár lépcső, tehét ahhoz is kell lépcsőlift, rámpa, vagy hasonló. de talán még mindig az a legjobb megoldás.
2011. okt. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is a földszintit választanám, az előttem szólók által írtak miatt.

Egyébként éppen ma láttam egy földszinti lakás ablakán: a rácsra még felraktak gyártás közben kis kerek virágcserép tartókat. Ha nyáron beleteszi a cserepes virágot, belülről lehet öntözni, biztosan szép látvány, és valami árnyékot is ad.

2011. okt. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2.


Rácsok mögött egészen biztosan nem laknék. Amúgy kellően magas házakban általában két lift is van, egyszerre meg nemigen romlanak el. Laktam vagy hét évig kilencedik emeleten, egyetlen esetre nem emlékszem, hogy ne működött volna legalább az egyik lift. A mai világban a meghibásodásból eredő áramszünetek nagyon ritkák, ráadásul perceken belül megoldják. Ha karbantartás miatt van áramszünet, azt meg hetekkel előre közlik, legfeljebb aznapra nem tervezel otthonról elmenős programot.

A földszinti lakás akkor jöhetne szóba, ha saját, és kezdhetem azzal, hogy leszerelem a rácsokat. Vannak már a rácsnál sokkal modernebb és kellemesebb vagyonvédelmi megoldások.

2011. okt. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!