Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fiataloknak milyen lehetőségei...

Fiataloknak milyen lehetőségeik vannak lakás vásárlásnál?

Figyelt kérdés
Szeretnénk lakást venni a vőlegényemmel. Szocpol tudom,hogy nincsen, de esetleg valami más megoldás vagy segítség a fiataloknak az otthonteremtéshez?
2011. jan. 9. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

spórolás és fundamenta.

nagy szemétség volt, h megszüntették a szocpolt...


ja, és tudatosítani kéne a szülőkben, hogy tegyenek félre a gyereküknek már a születésétől fogva, hogy ne a semmivel induljanak az életben, hanem legyen egy minimális alaptőkéjük a lakásvásárláshoz.

2011. jan. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen "fészeklakások" vagy mik. Az a lényege, hogy pár évig lakhattok ott szinte csak rezsidíjért, de cserébe vállalnotok kell, hogy minden hónapban félretesztek egy adott összeget.

Nálunk az önkormányzat csinálja ezt, nézzetek utána, hogy nálatok van-e ilyen lehetőség.

2011. jan. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Előtakarékosság. VAgy magasabb fizetés. Más nincs. Első nagyon vicces vagy. belekerül egy fiatal pár az életben, a törelsztőhitelt éppen csak ki tudja gazdálkodni, plussz nem hal éhen, de azért tegyen félre a gyerekének. Nem tudom hol élsz, szerintem vákumban. A környezetemben élő kisgyerekesek épphogy nullára kijönnek hó végén.
2011. jan. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

itt élek Magyarországon.

igen, anno az én családom gondolt arra, hogy ne albérletben kelljen laknom, és spórolt egy lakásra, amiben ma élhetek.

nem hiszem, hogy okot adtam volna arra, hogy sértegess...


én is gondolni fogok a gyerekem lakhatására, ha már nekem ez megadatott, és minden hónapban félreteszek neki egy olyan összeget, amivel később elindulhat.

2011. jan. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Nem sértegetlek, bocsánat ha így érezted, csak egyszerűen nem reális amit mondasz. A mai világban ez kivitelezhetetlen. Te a szerencsés kivételezett vagy, meg én is mert én meg örököltem. De én pl nem tudok félretenni a gyerekemnek, és még sokáig nem is fogok tudni. És sokan mások sem.
2011. jan. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hát igen, nehéz a mai világban, az én szüleim gondoskodtak róla, csak jöttek közbe olyan dolgok,hogy muszáj volt a félretett pénzt "elkölteni" . Az én szüleim elváltak, édesapámtól semmilyen segítségre nem számíthatok. Édesanyám meg nincs olyan helyzetben,hogy anyagilag segíteni tudjon, abban tud segíteni,hogy itt lakhatunk, és könnyebb együtt fizetni mindent, de hát szeretnénk önállósodni, a saját otthonunkat megteremteni. A párom szülei pedig úgy gondolkodnak,hogy ha ők meghalnak az övé lesz a ház. Hát igen, de erre "várjunk, hogy mikor halnak meg"?! csúnya kifejezés, de ez a lényege. Aztán mikor így elmondtuk nekik is, ők is rájöttek,hogy hát igen, nem várhatunk erre. A tanács az volt,hogy vegyünk házat. Igen, de sokkal könnyebb lenne, ha lett volna mindkettőnknek egy kis induló tőke, de hát ez van...


A két válaszoló tényleg szerencsés, és egyébként én is így tervezem a gyermekem jövőjét,hogy mire elindul az életben tudjam majd egy összeggel támogatni. De egyenlőre még nincs gyerekünk :)

2011. jan. 9. 22:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Én egy hatalmas, 7 szobás házat örököltem 18 éves koromban.19 évesen szültem, és hogy az én gyermekem se csupasz s..gel induljon, az egészet ráírattam, az enyém lett a haszonélvezet.Most lesz a fiam 18 éves, mondtuk neki az apjával, ha gondolja úgy érzi, hogy külön akar menni, akkor eladjuk ezt a házat, és veszünk belőle 2 kisebbet.Még pénze is marad bőven.Szerintem jól döntöttem, amikor ráírattam.
2011. jan. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!