Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Családi ház fűtésére + meleg...

Családi ház fűtésére + meleg víz ellátására milyen alternatívák vannak a gáz helyett?

Figyelt kérdés
Elég sokba kerülne a gáz bekötése a telkünkre, ezért keresek más lehetőségeket. Mindenképpen gazdaságos és nem túl drága megoldás érdekelne, esetleg ha vannak tapasztalataitok, akkor az is.
2011. jan. 17. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:

A szokásos megoldások léteznek:


meleg víz: villanybojler, fatüzelésű bojler, kollektorral esetleg.

Fűtés, vegyestüzelésű kazán radiátorral, vagy cserépkályhák/kandallók.


Esetleg geotermikus fűtés de szerintem az sosem térül meg.

2011. jan. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én a vegyes tüzelésű kazánra szavazok. Ez nem feltétlen olcsó mulatság, mert ha a teszkóban veszed 800 Ft-ért az egy napra alig elegendő fát, akkor baromi drága.

Ellenben ha előre gondolkozol és nyáron beszerzed, figyeled, hol és mikor a legolcsóbb, akkor akár 60-70%-ot is megspórolhatsz a gázhoz képest. Biztosan meg lehet oldani a meleg vizet is vele, az nálunk gázról megy, ezért nem jártam körbe a témát.

2011. jan. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
pellet kazán v. kandalló.. ez a gáz kényelmét nyújtja, teljesen automata, viszont nem olcsóbb a gáznál. Telepíteni olcsóbb esetleg.
2011. jan. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nekünk van Adax típusú norvég villanyfűtőpaneljeink 7 db. Elvileg energiatakarékosak, nézd meg adax.hu vagy com már nem tudom. 2009. október 17-ei vásárlás. Eladjuk, ha érdekel, mert mi most vásároltunk házat, és ez volt benne, de mi kazánt szeretnénk. Ez jóval olcsóbb, mint ha mást szereltetsz vagy köttetsz be, csak gáz helyett villanyszámlád lesz. De ha kiszámolod, nem biztos, hogy olcsóbban jössz ki mással sem. 600-2000W-osak.
2011. jan. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Utolsó vagyok. GYMS megyéből vagyunk. A szállításról annyit, hogy a 7 db is elfér egy személyautó hátsó ülésén, a szereléséhez pedig darabonként két csavar és dűbel szükséges. Tehát 1 óra alatt komlett fűtésed lehet hazaérkezéstől számítva. Nem rábeszélni akarlak, csak nekem az érdekem, hogy eladjam.
2011. jan. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Így van, a villanyfűtés is opció. Olcsóbb beszerelni és 4x drágább üzemeltetni, mint a gázt... Ja, hogy gazdaságos megoldást keresel? Akkor ez kilőve.
2011. jan. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ez nem feltétlen olcsó mulatság, mert ha a teszkóban veszed 800 Ft-ért az egy napra alig elegendő fát, akkor baromi drága. "


Ajjaj. 24e Ft fűtés egy hónapban? Amikor 50-6070e gázszámlák jönnek???

2011. márc. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!