Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megszabadulni...

Hogyan lehet megszabadulni véglegesen a penésztől egy olyan családi házban, ami félig tégla, félig vályog és valószínű, hogy nincs alapja sem? Naponta szellőztetek, penészölőt használok.

Figyelt kérdés
2011. jan. 18. 12:14
 1/6 anonim válasza:
100%

Páratartalom csökkentése, hőhidak megszüntetése és ahol penészedik a fal ott vakolatot leverni, bekenni mindenféle penészgátlóval, újravakolni és penészgátló festéket rá.

Nekem így sikerült.

2011. jan. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
gyakori rövid szellőztetés, és állandó hőmérséklet. (legalább: 20°C)
2011. jan. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg kell keresni, honnan jön a víz. Ha alulról, akkor le kéne szigetelni.
2011. jan. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem hasonlo a hazam. En teljesen felujitottam, illetve ujitom, mert meg maradt a teto. Vannak mesterek, akik a falat atvagjak es szigetelest tesznek ala. kb. 50m2 a hazam es ez ugy asszem 450E-ba kerult. Azota szarazak a falak. En meg gipszkartonnal is burkoltam.
2011. jan. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Várd meg a nyarat, amíg meleg lesz és kiszárad valamelyest a fal. Nyáron klórmésszel pucold le a falakat a penésztől, ha kell javítsd meg ( vakolás, glettelés ). A festékbolban lehet kapni szigetelősót, így néz ki:

[link]


használati utasítás szerint bekeverni, a falra kefével bőven felhordani, és szigorúan 24 órát hagyni száradni. A falat ezután már nem szabad se csiszolni, se vésni se semmit mert akkor a szigetelőréteg megsérül.

Ezután lehet tetszés szerint festeni, tapétázni.

2011. jan. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb és legkevésbé költséges megoldás, ha rejtett ablakszellőzőket teszel az új ablakokba. Sajnos idehaza az ablakosok nem zöme nem érti, hogy erre miért van szükség. Pedig a mai ablakokkal átestünk a ló másik oldalára. Míg egy régi tömítés nélküli ablakon akár 40 m3 levegő is átjutott óránként, a maiakon semmi. viszont ha betennék a rejtett ablakszellőzőt, akkor az biztosítana egy minimális folyamatos szellőzést és ezzel a megfelelő szinten tartja a párát. Hallgasd meg ezt a 42 perctől: [link]

ma 06:57

2021. márc. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!