Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szieszta pb palackos kályhával...

Szieszta pb palackos kályhával szeretnénk kihúzni a telet valahogy. Kb hány naponta kell cserélni a palackot, ha csak minimumra állítjuk és éjjelre lekapcsoljuk?

Figyelt kérdés
Ezekben ugye van valami biztonsági kapcsoló ,ha nagy lenne a széndioxidkoncentráció a levegőben?Használtan mennyiért adnak egy ilyen készüléket?
2011. okt. 2. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
35%

Nem javaslom! Több okból is. Nagyon drága így,és veszélyes. Nincs bennük szén-dioxid/monoxid érzékelő,csak egy ugyanolyan mágnesszelep,mint egy gáztűzhelyben.

Az áruk 15ezer körül van használtan,a gázpalack/kicsi,11kg-s/5ezer. Akármilyen spórolósan használod 3-4 napig elég egy palack...az ugye több,mint 5ezer a töltés/csere.

Zárt,nem szellőző helyiségbe a belső levegő oxigénjét használja,az égéstermék is ott marad.

Ha már "kihúzni a telet"...van,nem lehet egy parapetes,vagy kéményes konvektort berakni??? Olcsóbb lenne,10 alatt vannak már, a régi FÉG-eshez lehet még kapni fúvókát,amivel lehet PB-ről használni. És picivel jobb a hatásfoka...és nem utolsó sorban BIZTONSÁGosabb,valamint akár vizet is melegíthetsz rajta.

2011. okt. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is parapetes konvektor inkább.Nekünk az van,elvagyunk vele,amikor nem vagyunk itthon akkor az megy,ha haza érünk,akkor fával is tudunk fűteni,mert kandallónk is van.Sziesztát nem mertem venni,mert a lakás levegőjét használja.A konvektorjaim(3 van,parapetes mind) meg kintről szívják a levegőt és a káros anyagok is kifelé távoznak.

Egy palack 5,8 kw-os konvektorral 1 hétig elég és van 2 kisebb,azok 2-3 kilowattosak, 2 hétig elég egy normál palack.

2011. okt. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,hasznosak! Konvektorunk van csak földgáz nincs hozzá. Ezt nem is tudtam ,hogy pb palackra át lehet állítani a konvektort.Milyen fúvóka kell? Csak bemegyek valami gáz -fütésszerelvényboltba és típus alapján adják?Otthon át lehet alakítani könnyen?Mert minél olcsóbban kéne megoldani.Palack már van.
2011. okt. 4. 17:27
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Nekünk gázszerelő csinálta,bár már eleve úgy vettem,hogy pb palackosra volt kicserélve a fúvóka.De egy régi fég konvektorhoz ezer forintos tétel.

A parapet drága hozzá,de azt is lehet b

nézni használtan a neten.Ha normál kell(nincs 60 centis falad) akkor szerencséd van,olcsóbb lesz.

A 60 centis falhoz vettem közel 5 ezerért darabját(használtan,újonnan 13 ezer körül lett volna egy)

A gázszerelő a 3 konvektor kitisztításáért és kisebb javításokért kért 6500 forintot úgy,hogy egy fúvókát a 3-ból ki kellett cserélnie,mert az nem volt jó.


Szóval összesen:konvektorok pb-re állítva 30 ezer,parapetek 15 ezer gázszerelő 6500 forint.Nekem ennyibe jött ki,örülök,hogy ilyen "olcsón" megúsztam(plusz ugye a palackok,azt cserélni stb,de ez már használattól függ)Tavalyi árak ezek és vidéken,kis faluban,ha ez számít.

Ja és tudtommal hivatalosan már nem adnak engedélyt parapetes konvektorra(cserélni lehet a régit,de újra nem adnak engedélyt)

Ezzel nem akarok hülyeséget írni,de szerintem kérdezz meg egy gázszerelőt;lehet,hogy a palackosra nem is kell engedély nem tudom.(nálunk eleve használt az előző tulaj palackról konvektort,ezért nem volt kérdés)


Sok sikert hozzá! Második voltam

2011. okt. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
89%

Szia!


Régebben én is használtam sziesztát. Kb. 20 négyzetméteres szobához elég volt egy hétig, ha nem a maximumon használtam.

2011. okt. 7. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudtommal lehet parapetet építeni most is csak szigorúbbak a szabályok pl. nem nézhet közvetlenül utcára és nem lehet ablak alatt. Amúgy nem túl okos megoldás, mert a parapeten keresztül jó sok hő megy ki, ami az utcát fűti, persze a gázkályháknál még ez is jobb, legalább zárt égésterűek a konvektorok. Ill. a legolcsóbb módja egy szoba fűtésének a megoldására.
2013. aug. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!