Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Elég az a szoba párásítására...

Elég az a szoba párásítására ha kis tálkába vizet teszek és azt helyezem a radiátorra?

Figyelt kérdés
És milyen legyen a tál, már ugy értem milyen anyagból?
2011. jan. 18. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyértelműen nem. Nekünk van hygrometerünk, kb. 2 óra hossza kell az ultrahangos párásítónak, hogy néhány %-ot feljebb menjen. Inkább csináld úgy, hogy törölközőt bevizezel és összehajtva a radiátorra rakod és gyakran cseréled.
2011. jan. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a vizes tál ugyanolyan jó.

nekem kb 2 napig elég 1.5-2 dl víz. a párkányon van egy fém edényben. neked is fémet vagy kerámia tálat javasolok.

a vizes törölköző felesleges, mert csökken a fűtőtest hatásfoka.

2011. jan. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, mekkora és milyen száraz a szobád. Én panelban lakom, a vízipálma amatt van egy nagy tál, ami jól túllóg a cserépen. Napi egy liter vizet elpárologtat, és még így is száraz a levegő.

A zeneiskolában, ahol zongoráztam, szintén száraz volt a levegő, minden zongora alatt állt egy kisebbfajta lavór, vízzel tele. Mert a fa elreped, ha kiszárad.

Egy kis tálka semmit nem ér, csak ha nagyon kicsi a szobád, max. 8 nm. Ha ennél nagyobb, pláne ha nagyobb a belmagasság is, akkor valami nagyobban gondolkozz.

Én nagyon ajánlom ezt a vízipálmás módszert, viszonylag hatékony és nem is ronda :)

2011. jan. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!