Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mik az előnyei, hátrányai ha...

Mik az előnyei, hátrányai ha ingatlanirodán keresztül veszünk vagy bérlünk lakást?

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Én irodán keresztül adtam el a házunkat, és ugyanennek az irodának egyik hirdetett ingatlanát vettem meg. Csak pozitív tapasztalatom volt velük.

A volt házunk árát szépen tartották, magánúton nem kaptam volna érte annyit. Így még a jutalékkal együtt is 2 millióval magasabb áron ment el. Mivel a vétel is náluk történt, mindent intéztek. Van állandó partner ügyvédjük, nekem gyakorlatilag csak az irodába kellett bemenni, aláírni a papírokat. Minden szaladgálás, ami az adminisztrációval jár, levették a vállamról, és anyagilag is jobban jártam. Most IBRED a neve a cégnek, csak ajánlani tudom mindenkinek.

2011. jan. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Eladatni megéri velük, venni már nem tőlük.

Ráteszik a saját hasznukat is, ami sokszor 1 millió felett van. Mi az ingatlaniroda megkerülésével jutottunk 13 millióért egy 14 és fél milliós házhoz, mert az iroda nem adta volna el még 14 millióért sem. Később a tulajjal lezsíroztuk a vételt, megvártuk, amíg lejár a hirdetés, ekkor kapcsolatba lépett velünk.

Az iroda árai mindig magasabbak a tényleges árnál, márpedig itt nagyon számít az a plusz millió(annyiból egy fél felújítást ki lehet fizetni).

2011. jan. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb kihagyni őket , nekik abból van nem kevés profitjuk ,hogy az üzletkötők közé ékelődnek, és álltálába mind két felet leveszik mint bohóc a sisakot, aláíratnak mindenféle nekik kedvező irományt pl: csak ők hirdethetik, csak az ő ügyvédjük , és persze fizess előre !

Aki kicsit talpraesett tudja mennyit ér az ingatlana, tudja hirdetni jobb helyeken is, meg választhat olcsóbb ügyvédet is.

Kiadásnál is kérnek százalékot, és semmilyen jobb, fizetni tudóbb ügyfelet nem hoznak mint mondjuk az átlag ember szerez. A szerződéskötés díját meg a bérbeadó áthárítja az albérlőre, ha neki nem jó a sima mondjuk internetről letöltött vagy könyvtárban fénymásolt szerződés ! Magad uram, ha feles pénzed nincs!

2011. jan. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az 1. válaszoló vagyok. Biztos, hogy van különbség, és nem is kevés az irodák között. Úgy látszik, nekem mázlim volt, én nagyon korrekt közvetítőkkel kerültem össze. Tény, hogy érdekük a minél magasabb eladási ár, mert akkor az ő jutalékuk is magasabb. Viszont ez az iroda nagyon kedvező %-kal dolgozott, és az ügyvéd is korrekt árat kért.
2011. jan. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!