Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A vízteres, mobil kandallómban...

A vízteres, mobil kandallómban az alsó, visszatérő csőben kezd a meleg víz "megindulni". Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Alkalmanként nem a kimenő csőben indul meg a melegedés, ahol a keringetést szabályozó termosztát van, hanem a bejövő csőben. Nem tudok rájönni az okára. Félek, hogy, mivel a keringetés nem indul meg, szétnyomja a kályhámat a forró víz.
2011. febr. 4. 08:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Vagyis pont fordítva kering, mint a normál gravitációs áramlás? Ez érdekes. Mert ugye a meleg víznek kisebb a sűrűsége ezért felfelé igyekszik.

Nem lehet hogy az előremenő alacsonyabb ponton van rákötve a rendszerre, mint a visszatérő?

Szétnyomni talán nem fogja. HA nyitott a rendszer, akkor akár fel is forrhat különösebb következmény nélkül. Zárt rendszernél ha van biztonsági lefúvó, akkor sincs nagy gáz.

Esetleg egy keringető szivattyú beépítése nem megoldható? Az biztos megoldaná a problémát.

2011. febr. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A kimenő van felül, a bejövő alul, bő fél méter különbséggel. Keringető van, azt indítaná a termosztát, ha az a cső melegedne.
2011. febr. 4. 21:23
 3/9 anonim ***** válasza:
És ha a keringető van fordítottan beszerelve?
2011. febr. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

De ha jól értem, a kérdező azt írja, hogy amíg nem indul el a keringető, addig nem a felső előremenő cső melegszik. És ezért nem indul el a a szivattyú sem, mert nem indítja el a csőtermó.

Ebből nekem nem következik, hogy fordított helyzetben lenne a szivattyú.


Nem tudom... nekem most hirtelen nincs más ötletem, hogy mitől lehet ez.

Esetleg valaki másnak? :)

2011. febr. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Olyan pedig nincs, hogy a fizika törvényeire fittyet hányjon egy viszonylag egyszerű berendezés. Próbáld meg a keringető szivattyút a visszajövő (alsó) csőre tenni, mert bár nem írtad, de biztos vagyok benne hogy az előremenő ágon van.
2011. febr. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A szivattyú és a termosztát a kimenő ágon van. Általában nincs is gond. Begyújtok, a víz melegszik, és amikor a kimenő csőben eléri a 40 fokot, akkor a termosztát elindítja a szivattyút. Néha - ritkán - begyújtok, a víz melegszik, de nem a termosztát irányába melegszik a víz, hanem a bejövő ágban, míg a kimenő hideg marad. Ezt a jelenséget nem értem, erre szeretnék magyarázatot kapni.
2011. febr. 8. 21:59
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem jól írtam. A szivattyú a bejövő ágon van, a termosztát van csak a kimenőn.
2011. febr. 8. 22:01
 8/9 anonim ***** válasza:
A szivattyúnak mindegy melyik ágban van, előremenő vagy visszatérő csak a nyomási iránynak megfelelően legyen beszerelve(nyíl jelzi)Én fűtés technikában dolgoztam pár évet ott általában az előremenő ágban volt, a termosztátot is ide szoktam rakni.Viszont ami nállad van érdekes 1 jelenség!! 1 tesztet megérne a csőtermó kapcsolási pontját vedd le 25 fokra, egyébbként milyen távolra raktad a kandallótól? Az előremenő ágban nincs valami folytás? félig elzárt csap stb stb?
2011. febr. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Üdv! Látom, hogy jó pár éves már a kérdés csak érdekelne mi volt a probléma mert nekem is ugyan ilyen problémám van
2018. nov. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!